MENÜ

Yanak Ve Yüz İnceltme Yöntemleri

Yanak Ve Yüz İnceltme Yöntemleri

Uzun yıllardır yaptığım medikal estetik uygulamalarında hep daha zarif daha lift görünmesi gerektiğini savundum. Her kadının ve her erkeğin yüzünün şahsına münhasır özelliklerinin olduğunu bunları tümden değiştirip başka bir form yaratmanın iyi olmadığını her danışan hastama anlatmaya çalıştım. İşte tam da bu noktada yüzü gençleştirirken kabalaştırmamak, balon gibi şişirmemek bilakis sıkılaştırmak lift etmek ve hatta inceltmek olduğunu da anlatmaya çalıştım. Yüzdeki uygulamalarımı planlarken önce kişinin cilt kalitesi ile ilgilendim.Kaliteli cilt sağlıkla parlar.Bunun icin yapılması gerekenler hastanın cildinin ihtiyaçlarına göre planlanmalı .Daha sonra yüz seklindeki sorunlara geçilmeli.

Yüzün daha ince görünmesinin temel şartı yüzün kollajen ,elastin yapısının aktif ve sıkı olmasından geçer. Yüzün alt kısmında sarkmalar başladıysa elastikiyet kaybı varsa önce çalışmaya buradan başlamalıyız. Cilt altı kollajen aktivitesini tekrar uyarırsak bağ doku sıkılaşmaya baslar. Böylelikle sarkmalar düzelmeye başlar ve inanın yüzünüzü inceltmeye buradan başlarsanız en kalıcı yolu keşfetmiş olursunuz. Bu yüzden kliniğime düzenli her sene ziyaret eden hastalarıma her sene bu çalışma için bir yada iki yöntem mutlaka seçerim. Bu şekilde gecen zamanın ve yer çekiminin aksine sarkmaları durdurup yukarı liftin etkisini hep canlı tutmaya çalışırız . Peki bu yöntemler nelerdir…..

– SCARLET

– V-LIFT [HIFU]

– AGELESS KOKTEYL

– PDO IPLER [Örumcek Ağı]

Bu yöntemlerden bir yada birkaçı kişinin yüzündeki elastikiyet kaybının derecesine göre seçilebilir. Her sene düzenli takip ettiğim hastalarım bilir her seferinde farklı bir yöntem seçmeye özen gösteririm ya da yöntemleri birleştirmenin, kombinasyonların daha güçlü sonuçlar verdiğini bilirim. Kişinin cilt yapısı ,eşlik eden cilt problemlerine göre hangi yöntemden başlayacağıma karar veririm ki bu hastanın doğru secilen yöntemle maksimum faydayı sağlaması acısından son derece önemlidir.

V-SHAPE

Sonuç itibari ile yüzde edinmek istediğimiz sekil V şeklidir. Son zamanlarda Hollywood yıldızlarından esinlenip Hollywood Yanağı ismiyle de çok anılmaktadır. Burada amaç yüzü bu şekilde şekillendirmek yüzü daha zarif, daha kontürlü daha keskin hatlı yapmaktır. Bunun için sıkça başvurduğumuz yöntemlerden bir diğeri ise;

V-LINE dir.

Bu cihaz bize yanak alt kısmındaki fazla şiş, tombul duran yağ yastıkçıklarının ameliyatsız acısız bir şekilde azalmasına ve sıkılaşmasına olanak sağlar. Yanak inceltme yöntemlerinden en yenisi ve son bir yılda en sık kullandığımız yöntem olarak yerini kliniğimizde almıştır. Bu cihazla yüzün tamda incelmesini istediğimiz kısmına ağız içinden müdahale ediyoruz. Ağız içinden müdahale ediyoruz çünkü yanakta iki adet yağ yastıkçıgı bulunmakta. Derin olana dışarıdan ulaşamadığımız için ağız içinden tam da hedefe yakin uygulama yapıp sonuç alırız.

JAWLINE-ÇENE DOLGUSU

Yanak inceltmemizi yaptığımız sıkılaştırdığımız hastalarda yaptığımız değerlendirme de eğer çene hattına ya da çene ye ihtiyacımız varsa çene dolgusu veya jawline dolgusu yaparak V şeklindeki yüzü tamamlayıcı ve önemli bir unsur olan çeneyi de böylece şekillendirmiş oluruz.
Bir kez daha belirtmek isterim ki bazen sadece çene dolgusu yaparak kişinin yüzünü V sekline getirmiş oluruz. Yukarıda bahsettiğim sorunlar yoksa tek bir çene dokunuşu yeterli olacaktır. Bazı yüzlerde tek basına dolgu uygulaması ile yüzü lift edip şekillendirip istediğimiz V görüntüsünü elde edebiliriz. Bir önceki yazımda kodlarla yüz şekillendirmeden bahsetmiştim.

Özellikle genç hastalarda genellikle tek başına dolgu uygulaması ile istediğimiz sonuçlara ulaşabilmemiz mümkündür.

AKILLI DOLGU

Yüzü şekillendirmede çok başarılı olan diğer bir uygulamamızdır. Sonuçları çok doğal olup yüzü şişirmeden şekillendirmede çok sevdiğim uygulamalardan biridir. Akıllı dolgu içerdiği polikarbolakton sayesinde aylarca hatta yıllarca kişinin kaybettiği kollajeni yeniden sentezleyip yüzdeki yasa bağlı oluşan volüm kaybını yerine koyar. Üstelik bunu en doğal şekilde yapması kalıcılığı çok uzun olması itibari ile çok talep edilen bir uygulamadır. Yine çene hattında hyalüronik asit dolgulara alternatif olarak kullanılabilir.

Akilli dolgu kendi kollajen dokunuzu canlandırdığı için çok kıymetli bir maddedir.Son yıllarda değeri daha iyi anlaşılmıştır. Hastayı bu konuda doğru bilgilendirdiğimizde tercih nedeni olmaktadır. Şahsen kendi anti-aging programımda da muhakkak tercih ettiğim bir yöntemdir.

Gördüğünüz üzere yanak inceltme de kişinin yüz yapısına göre seçeceğiniz bir çok alternatif mevcuttur.

Sunuda unutmamak gerekir. Eğer kişinin çene kaslarında aşırı sokmaya bağlı bir büyüme varsa herşeyden önce MASSETER BOTOKS uygulaması yapmak gerekir. Bu yanak inceltmede son derece önemli bir detaydır. Masseter Botoksu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yine sitede ki bu başlıktaki yazımızda bulabilirsiniz.

Şeyda Konak

Öneriler üzerine akıllı dolgu yaptırmak için Özgür hanıma geldim ve de daha önce hiç yaptırmadığım için kafamda birçok soru vardı. Neyse ki Özgür hanım her adımı ve sonucu bana sabırla ve güzelce açıklayarak gönül rahatlığıyla dolgumu yaptı.

Tuba Noyan

14-15 yaşımdan beri uğraştığım rosa’lı ve aşırı kuru cildimi mükemmel bir planla tedavi etti Özgür Hanım. Güleryüzlü ekibi, tertemiz muayenehanesi ve kişiye özel çözümleriyle herkese tavsiye ederim.

Elif Tunç

Masseter botoks için tercih ettiğim doktor bir arkadaşımın önerisiyle. Acısız ağrısız bir şekilde yüzüme gözle görülür bir güzellik geldi, yüzümün alt kısmı oldukça inceldi. Özgür hanıma bu gösterdiği yakın ilgisinden dolayı teşekkürler.

Aslıhan Özçelik

Yaklaşık 8 yıldır geldiğim, her yaptığı işlemde çok mutlu eden, kendi yaşımın en iyisi olmamı sağlayan harika bir doktor. Enerjisi, kendisi ve en önemlisi eli iyi bir doktor arıyorsanız Özgür hoca vazgeçilmezdir

Merve Uçar

Daha ilk karşılamadan itibaren sıcak ve samimi bir yaklaşımla ilgilendi bizimle Özgür hanım. Kız kardeşimle yaptırmaya geldiğimiz ozon terapiden çok memnun kaldık. Neye ihtiyacınız tam dozunda uyguluyor kendisi ne eksik ne de fazla.

Dilan Aköz

Akıllı dolgudan masseter botoksa kadar her işlemi son derece titizlik ile yapan biri Özgür hanım. Güler yüzü ve samimiyetini hiç eksik etmedi benden sağolsun. Yaptırdığım akıllı dolgusudan da son derece memnun kaldım.

Cemre Yar

Yaptırmayı uzun zamandır istediğim akıllı için birçok yer araştırdım fakat en iyisi Özgür hanımdı kesinlikle. Hem uygun fiyatlı, hem güler yüzlü bir hizmet sunan ve de doğallığı bozmadan harika bir akıllı dolgu uygulayan bir doktor kesinlikle.

Esra Candaş

Yapılan işlemlerin hepsinde sizin memnuniyet ve mutluluğunuzu ön planda tutuyor Özgür hanım. Botoks yaptırmaya geldim geçen aylarda ve tüm kırışıklıklarım gitti. Halen daha etkisi sürüyor.

Yeliz Ören

Ne istediğinizi sonuna kadar dinleyen ve de işlemi ona göre uygulayan bir doktor Özgür hanım. Oldukça profesyonel çalışıyor ve de yenilikleri takip ederek işlemleri çok güzel bir şekilde uyguluyor. Kendisinden daha iyi botoks yapanını görmedim.

Rana Altun

Estetik işlemlerindoğallığı bozduğuna karşı olan önyargılarımı kıran kişi Özgür hanımdır. Yaptırdığım akıllı dolgu işleminin sonucu hem çok doğal oldu hem de oldukça güzel. Estetik olduğu da asla anlaşılmıyor çok teşekkürler.

Zeynep Ata

Detaylara oldukça dikkat eden bir doktor Özgür hanım. Tam yüz yapınıza göre bir uygulama yapıyor kendisi. Botokstan o kadar memnun kaldım ki tam ihtiyacım olan işlem buymuş meğer. Kendisinin her işlemde uyguladığı titizlik beni her seferinde mutlu ediyor sağolsun.

Yelda Solmaz

Uzun süredir muzdarip olduğum kırışıklıklar ve yaşlı görünümden çok rahatsızdım. Özgür hanıma bunun üzerine botoks yaptırmaya geldim ve sonuçlardan çok memnun kaldım benim gibi bu sorundan müzdarip herkes kendisini tercih etmeli.

Ceyda Karanfil

Her şeyden önce Özgür hanımın kurduğu hoş sohbet ve gösterdiği ilgi takdir edilesi derecede. Hem işlemleri harika bir şekilde uyguluyor hem de her zaman bir güler yüz var kendisinde. Mutlaka herkese öneririm.

Melek İlgili

Özgür hanımın yaptığı masseter botoks işlemi hayat kurtarıcı kesinlikle. Yüzümün doğal yapısını asla bozmadan istediğim genç ve dinç görünümü sağladı bana sağolsun. Her zaman doğallık üzerine çalışıyor sağolsun.

Banu Altun

Cildimde sarkma veya kırışıklık olduğu dönemde botoks için gelmiştim Özgür Esen’e. Normalde birkaç ay daha gelirim diye düşünüyordum ama hiç de gerek kalmadı o kadar etkiliydi ki halen daha dün yaptırmışım gibi duruyor. Teşekkürler.

Seher Gülmez

Daha önceden gelip çok memnun kalan bir arkadaşım tavsiyesi üzerine ozon terapisine başladım ve sonuçlardan da çok memnun kaldım. Güler yüzlü hizmetiniz ve uyguladığınız harika işlem için tekrardan teşekkür ediyorum.

Mert Baldemir

Gördüğüm en dikkatli ve özenli hekim olabilir . Tüm uygulamaları çok güzel. Magellan uygulaması çok özel ve farklı olduğunu söyleyebilirim .

Nazan Eryiğit

Bel fıtığı ameliyatı sonrası paravertebral ozon tedavisine geliyorum sevgili Özgür’e, şifalı elleri dert görmesin. Kliniğinin huzurlu ortamına bayılıyorum. Güzel hekimliği için çok teşekkürler

Banu Demir

Özgür Hanım’ın doğru işlemleri en güzel şekilde uygulamasının sonucu olarak çok memnun kaldım. Zamansız güzelliklerin yaratıcısı Özgür Hanım’a teşekkür ederim.

Tuba Ağabigün

Uzun yıllardır cildimi kendiaine emanet ettiğim canım doktorum. Özgür hocanın tavsiyelerine ve yönlendirmesine kendinizi bırakın, sözünü dinleyin, çünkü klinikten çıktığınızda herkes size "bir guzellik var sende ama anlayamadik" diyecek. Herkesin birbirine benzediği estetik dünyasında, özgür hanım doğallıktan, bozmadan gerçekleştirmeden yana.. iyi ki tanimisim sizi

Abdurrahman KESER

Bugün büyük bir heycanla gittik Özgür hocamla tanıştık kapıdan itibaren iyi karşılandık her şey tek tek anlatı harika uygulamalar yaptırdık en dikkatimi çekende kullanılan malzeme ve makinalar son sistemdi her yer çok da temizdi Özgür hocamızın ellerine sağlık. Sağlık bulduk iyide oldu. :))

Aylin Sivar

Alanında uzman, tüm uygulamalarında incelikle hazırlık yapan mükemmel bir doktor. Tertemiz bir klinik, güleryüzlü insanlar, kaliteli ürünler ve Özgür hocanın tecrübesi benzersiz

TÜMÜNÜ GÖR
Diğer Tedaviler
İksir Infinite

Tedavileri planlarken zarar vermeme ilkesinin temelini oluşturan bu sözün (primum non nocere) Hipokr..

Devamını Oku
Propolis Nedir?

Propolis, arıların bitki filiz ve tomurcuklarından topladığı, kovan giriş deliğine, çatlak ve kırıkl..

Devamını Oku
Kanser Ve Ozon Terapi

1918 yılında, Berlin-Darlem’deki Kaiser Wilhelm Enstitüsü’nün biyoloji bölümünde araştırmacı ve öğre..

Devamını Oku
Glutatyon Nedir?

Glutatyon serbest radikalleri yok ederek vücudu koruyan çok güçlü bir antioksidandır. Üç önemli a..

Devamını Oku
Emerge Laser İle Göz Çevrenizdeki Kırışıklıklara Elveda!

Göz çevresinde yaşanan birçok problemin çözümü olabilen Emerge Laser diğer laser sistemlerinden fark..

Devamını Oku
Gözaltı Torbaları Ve Morluk Tedavisi

Gözaltı Morlukları ve Torbaları İçin Tedavi Protokolleri Gözlerin altındaki cilt yapısı diğer bölge..

Devamını Oku
Kök Hücre & Öncü Hücre Tedavisi

Günümüzde her alanda kendinden söz ettiren kök hücre ve öncü hücre tedavisi benimde son iki yıldır k..

Devamını Oku
Yanak Ve Yüz İnceltme Yöntemleri

Uzun yıllardır yaptığım medikal estetik uygulamalarında hep daha zarif daha lift görünmesi gerektiği..

Devamını Oku
Yüzü Yeniden Canlandıran Kodlar

Yüz estetiği alanında her geçen gün daha yeni daha doğal tedavi yaklaşımları ortaya çıkıyor,ve ben b..

Devamını Oku
Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Soğuk lipoliz diğer dokulara zarar vermeden yağ dokusunun dondurularak yağ hücrelerin..

Devamını Oku

    Bize Ulaşın

    Adres

    Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No:302/1. D:15 Caddebostan/ Kadıköy/İSTANBUL

    Sosyal Medya