MENÜ

Scarlet X – Altın İğne

Scarlet X – Altın İğne

Scarlet X – Altın İğne

SCARLET X uygulaması benim altı yıldır çok severek uyguladığım ve hemen herkeste çok güzel sonuçlar aldığım bir tedavi şeklidir.Senelerdir estetik alanındaki yenilikleri gelişmeleri keyifle ve sıkı bir şekilde takip ediyor ve kliniğimdeki ekipmanlarımı sürekli yeniliyor yenileri ekliyorum.Fakat scarletten vazgeçemiyorum.Nedenide bu cihazla yapmış olduğum uygulamada hem cilt yüzeyindeki sıkıntıları giderirken aynı zamanda cilt altı kollajeni uyararak yüzde total bir rejenerasyon yapmasıdır.

SCARLET X uyguladığımız hastanın cildinde gözenekler sıkılaşmaya başlar,leke ton eşitsizliği iğneli bir yöntem olduğu için azalarak tedavi olur.Var olan yüzeyel kılcal damarlar oldukça azalır.Göz altı göz kapağı dahil uygulanabildiği için göz çevresindeki tüm problemler(kırışıklık,koyu halkalı görüntü,gevşeme, göz kapağı fazlalığı)gibi tüm sıkıntıları çözmeye çalışır. Bazen after fotoğraflarımıza baktığımızda gelişmeye inanamayız ve dönüp başka bir tedavi mi ekledik diye sorgularız.Yine Scarlet’i tüm boyun bölgesine rahatlıkla uyguladığımız için boyun gençleşmede bu tedaviye eşlik eden çok kıymetli bir kazanımdır.Bir uygulama düşünün bir taşla bu kadar kuş vursun.Bu sebepledir ki tedavilerimde Scarlet’ten asla vazgeçemem ve seneler geçse de hala Scarlet demeye büyük bir aşkla devam ederim.

SCARLET X uygulamasının hiçbir yan etkisinin bulunmaması son derece güvenilir bir enerjiye sahip olması benim en sevdiğim ve en rahat ettiğim özelliklerinden birisidir.Estetik ve anti-aging amaçla yaptığım uygulamalarda hastama hiçbir zarar vermeme ilkemi böyle desteklediği için Scarlet’e olan sevgim daha da büyüktür.

SCARLET X işlemi bitiminde kişinin cildinde binlerce mikrokanal açarım. Sonuç itibariyle bu kadar mikrokanal kolay kolay hiçbir işlemde açılamaz ve yine çok şaşırtıcıdır ki hiçbir kanama morluk ve şişlik meydana gelmez.Hiç iz bırakmaz.İşte bu sadece Scarlet cihazını diğerlerinden üstün kılan özelliklerinden bir diğeridir.Bu kanallar PRP ile buluşsun çok isterim. Yani kendi kanınızdan ayrıştırdığımız mucizevi plateletlerinizle ki yapılanma tamir süreci dahada optimum düzeye erişsin.

SCARLET X işlemi bittiğinde yüzünüzde hafif bir kızarıklıkla buradan ayrılırsınız ve bu ertesi güne kalmaz.

Böylesine bir kalkınma yapan bir işlem için sizce de hafif bir kızarıklık muhteşem değil mi?

Sosyal hayatınızda kimse sizin bu gençlik sırrınızı söylemeseniz anlamayacaktır.

Yaşlanma ile cilt altındaki ağ tabaka işlevini kaybeder, kırışıklık ve sarkmalar oluşur. Yaşlanmanın bu etkilerini geri alabilmek için cilt altındaki bu yapıların yenilenmesi gerekir.

Scarlet; mikro iğneler aracılığı ile radyofrekans denilen ısı enerjisini cilt altına vererek, cildin kendisini yenilemesini sağlayan özel tasarımlı bir cihazdır.

Scarlet  X – Altın İğne Nasıl Etki eder?

Radyofrekans tıpta uzun yıllardır farklı alanlarda güvenle kullanılan bir ısı enerjisidir. Scarlet cihazının üzerinde 25 tane mikro iğne bulunur, radyofrenkans enerjisi bu mikro iğneler aracılığı ile cilt altına verilir.

Fraksiyonel mikro iğneler cildin altına inerken cilt yüzeyini uyarıp kolajeni harekete geçirerek doğal iyileşme sürecini başlatır. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasındaki hücre gelişim faktörleri harekete geçer. Bu da ciltteki ton farklılıkları, lekeler ve ince kırışıklıkların tedavisini mümkün kılar.

Scarlet uygulamasının en önemli özelliği tek bir seansta bile ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar vermesidir.

Scarlet X – Altın İğne Kimlere Uygulanır?

Cilt kırışıklıkları, leke, ton farklılıkları sorunları yaşayan kişiler, mat ve cansız görünümde cilde sahip olanlar Scarlet için uygun birer adaydır.

Scarlet X – Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Hastanın işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissetmemesi için Scarlet uygulaması öncesinde anestezik krem kullanılır. 20-30 dakika süren bu ön hazırlıktan sonra esas işleme geçilir.

1 seansta tüm yüze yapılan Scarlet uygulaması yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Kaş kenarında açılma, yanak bölgesinin yukarı doğru kalkması ve boyun çizgilerinde açılma etkisi anında gözlenmektedir.

Scarlet uygulamasından sonra hafif kızarıklık gözlenmesi doğaldır. Ancak hastanın günlük hayatına dönmesini kısıtlayan hiçbir durum ile karşılaşılmaz.

Scarlet X – Altın İğne etki göstermeye ne zaman başlar, etkisi ne kadar sürer? Rutin cilt bakımlarından farkı nedir?

Scarlet uygulamasından hemen sonra etkiler gözlenmeye başlar. 6 ay boyunca her geçen gün cildinizdeki olumlu değişim artan ivme ile devam eder.

 • 2-2,5 yıl etkisini devam ettirir. Sonrasında senede bir defa yapılan uygulama ile etki süresinin devamlılığı sağlanır.
 • Scarlet uygulamasının en önemli özelliklerinden biri de; cildin hiçbir zaman Scarlet uygulaması yapılmadan önceki sorunlu haline dönmemesidir.

Scarlet X – Altın İğne Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Seans sayısı kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Çünkü herkesin cilt yapısı ve cilt sorunu farklıdır. Ancak genellikle 1’er ay ara ile yapılan 3 seans en etkili sonuçlar için yeterli olabilmektedir.

Scarlet X – Altın İğne Uygulamasının Altın Kuralları

Dr. Özgür Esen Çetiner’in kliniğinde yapılan Scarlet Altın İğne uygulamasında;

 • Hastaların uygulama sırasında rahatsızlık çekmemesi için, işlem öncesinde mutlaka antestezik krem kullanır.
 • Her seansta minimum 1000-1500 atış yapılır. Bu sayede yüzün tüm bölgelerinde maksimum etki sağlanır.
 • Scarlet Altın İğne uygulaması mutlaka PRP ve anti-aging maske uygulaması ile birlikte yapılır. PRP (platelet rich plasma) doku iyileştirme ve yenilemesinde etkinliği kanıtlanmış tedavilerden biridir. Scarlet ile birlikte uygulanan PRP ile etkinlik iki katına çıkar. Son olarak uygulanan anti-aging maske ile cilt sakinleştirilir ve uygulama sırasında oluşan ufak kızarıklıklar tamamen kaybolur.

Şeyda Konak

Öneriler üzerine akıllı dolgu yaptırmak için Özgür hanıma geldim ve de daha önce hiç yaptırmadığım için kafamda birçok soru vardı. Neyse ki Özgür hanım her adımı ve sonucu bana sabırla ve güzelce açıklayarak gönül rahatlığıyla dolgumu yaptı.

Tuba Noyan

14-15 yaşımdan beri uğraştığım rosa’lı ve aşırı kuru cildimi mükemmel bir planla tedavi etti Özgür Hanım. Güleryüzlü ekibi, tertemiz muayenehanesi ve kişiye özel çözümleriyle herkese tavsiye ederim.

Elif Tunç

Masseter botoks için tercih ettiğim doktor bir arkadaşımın önerisiyle. Acısız ağrısız bir şekilde yüzüme gözle görülür bir güzellik geldi, yüzümün alt kısmı oldukça inceldi. Özgür hanıma bu gösterdiği yakın ilgisinden dolayı teşekkürler.

Aslıhan Özçelik

Yaklaşık 8 yıldır geldiğim, her yaptığı işlemde çok mutlu eden, kendi yaşımın en iyisi olmamı sağlayan harika bir doktor. Enerjisi, kendisi ve en önemlisi eli iyi bir doktor arıyorsanız Özgür hoca vazgeçilmezdir

Merve Uçar

Daha ilk karşılamadan itibaren sıcak ve samimi bir yaklaşımla ilgilendi bizimle Özgür hanım. Kız kardeşimle yaptırmaya geldiğimiz ozon terapiden çok memnun kaldık. Neye ihtiyacınız tam dozunda uyguluyor kendisi ne eksik ne de fazla.

Dilan Aköz

Akıllı dolgudan masseter botoksa kadar her işlemi son derece titizlik ile yapan biri Özgür hanım. Güler yüzü ve samimiyetini hiç eksik etmedi benden sağolsun. Yaptırdığım akıllı dolgusudan da son derece memnun kaldım.

Cemre Yar

Yaptırmayı uzun zamandır istediğim akıllı için birçok yer araştırdım fakat en iyisi Özgür hanımdı kesinlikle. Hem uygun fiyatlı, hem güler yüzlü bir hizmet sunan ve de doğallığı bozmadan harika bir akıllı dolgu uygulayan bir doktor kesinlikle.

Esra Candaş

Yapılan işlemlerin hepsinde sizin memnuniyet ve mutluluğunuzu ön planda tutuyor Özgür hanım. Botoks yaptırmaya geldim geçen aylarda ve tüm kırışıklıklarım gitti. Halen daha etkisi sürüyor.

Yeliz Ören

Ne istediğinizi sonuna kadar dinleyen ve de işlemi ona göre uygulayan bir doktor Özgür hanım. Oldukça profesyonel çalışıyor ve de yenilikleri takip ederek işlemleri çok güzel bir şekilde uyguluyor. Kendisinden daha iyi botoks yapanını görmedim.

Rana Altun

Estetik işlemlerindoğallığı bozduğuna karşı olan önyargılarımı kıran kişi Özgür hanımdır. Yaptırdığım akıllı dolgu işleminin sonucu hem çok doğal oldu hem de oldukça güzel. Estetik olduğu da asla anlaşılmıyor çok teşekkürler.

Zeynep Ata

Detaylara oldukça dikkat eden bir doktor Özgür hanım. Tam yüz yapınıza göre bir uygulama yapıyor kendisi. Botokstan o kadar memnun kaldım ki tam ihtiyacım olan işlem buymuş meğer. Kendisinin her işlemde uyguladığı titizlik beni her seferinde mutlu ediyor sağolsun.

Yelda Solmaz

Uzun süredir muzdarip olduğum kırışıklıklar ve yaşlı görünümden çok rahatsızdım. Özgür hanıma bunun üzerine botoks yaptırmaya geldim ve sonuçlardan çok memnun kaldım benim gibi bu sorundan müzdarip herkes kendisini tercih etmeli.

Ceyda Karanfil

Her şeyden önce Özgür hanımın kurduğu hoş sohbet ve gösterdiği ilgi takdir edilesi derecede. Hem işlemleri harika bir şekilde uyguluyor hem de her zaman bir güler yüz var kendisinde. Mutlaka herkese öneririm.

Melek İlgili

Özgür hanımın yaptığı masseter botoks işlemi hayat kurtarıcı kesinlikle. Yüzümün doğal yapısını asla bozmadan istediğim genç ve dinç görünümü sağladı bana sağolsun. Her zaman doğallık üzerine çalışıyor sağolsun.

Banu Altun

Cildimde sarkma veya kırışıklık olduğu dönemde botoks için gelmiştim Özgür Esen’e. Normalde birkaç ay daha gelirim diye düşünüyordum ama hiç de gerek kalmadı o kadar etkiliydi ki halen daha dün yaptırmışım gibi duruyor. Teşekkürler.

Seher Gülmez

Daha önceden gelip çok memnun kalan bir arkadaşım tavsiyesi üzerine ozon terapisine başladım ve sonuçlardan da çok memnun kaldım. Güler yüzlü hizmetiniz ve uyguladığınız harika işlem için tekrardan teşekkür ediyorum.

Mert Baldemir

Gördüğüm en dikkatli ve özenli hekim olabilir . Tüm uygulamaları çok güzel. Magellan uygulaması çok özel ve farklı olduğunu söyleyebilirim .

Nazan Eryiğit

Bel fıtığı ameliyatı sonrası paravertebral ozon tedavisine geliyorum sevgili Özgür’e, şifalı elleri dert görmesin. Kliniğinin huzurlu ortamına bayılıyorum. Güzel hekimliği için çok teşekkürler

Banu Demir

Özgür Hanım’ın doğru işlemleri en güzel şekilde uygulamasının sonucu olarak çok memnun kaldım. Zamansız güzelliklerin yaratıcısı Özgür Hanım’a teşekkür ederim.

Tuba Ağabigün

Uzun yıllardır cildimi kendiaine emanet ettiğim canım doktorum. Özgür hocanın tavsiyelerine ve yönlendirmesine kendinizi bırakın, sözünü dinleyin, çünkü klinikten çıktığınızda herkes size "bir guzellik var sende ama anlayamadik" diyecek. Herkesin birbirine benzediği estetik dünyasında, özgür hanım doğallıktan, bozmadan gerçekleştirmeden yana.. iyi ki tanimisim sizi

Abdurrahman KESER

Bugün büyük bir heycanla gittik Özgür hocamla tanıştık kapıdan itibaren iyi karşılandık her şey tek tek anlatı harika uygulamalar yaptırdık en dikkatimi çekende kullanılan malzeme ve makinalar son sistemdi her yer çok da temizdi Özgür hocamızın ellerine sağlık. Sağlık bulduk iyide oldu. :))

Aylin Sivar

Alanında uzman, tüm uygulamalarında incelikle hazırlık yapan mükemmel bir doktor. Tertemiz bir klinik, güleryüzlü insanlar, kaliteli ürünler ve Özgür hocanın tecrübesi benzersiz

TÜMÜNÜ GÖR
Diğer Tedaviler
İpek Kolajen Uygulaması

İpek Kolajen, kollajen proteininin cilt üzerindeki etkilerini kullanarak cilt gençleştirme ve yenile..

Devamını Oku
Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi, fibroblast adı verilen hücrelerin kullanıldığı bir kök hücre tedavi yö..

Devamını Oku
PRP Cilt Gençleştirme Tedavisi

PRP Nedir? PRP, "Platelet-Rich Plasma" teriminin kısaltmasıdır. Türkçede "trombosit yönünden zengin..

Devamını Oku
Ben Aldırma

Ben aldırma işlemi, dermatolojik tedaviler ve estetik prosedürlerle gerçekleştirilebilir. Bir beni a..

Devamını Oku
Plasma Pen

Plasma pen, ciltteki yaşlanma belirtilerini ve bazı cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılan ..

Devamını Oku
6D Star Askı Tekniği

6D Star Askı Tekniği, ameliyatsız yüz germe prosedürlerinden biridir. Bu teknik, yüz ve boyun bölges..

Devamını Oku
Kolajen Cilt Bakımı

Bugün sizlere “Kolajen nedir?” ve “Cilt bakımında kolajenin faydaları nelerdir?” bunlardan bahsetmek..

Devamını Oku
Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling Nedir? Kimyasal peeling, cildin dış tabakasını soyarak daha taze ve genç görünümlü..

Devamını Oku
Palomar Emerge

Palomar Emerge: Göz Kapağı, Göz Çevresi ve Çatlak Lazeri Cynosure Plaomar firmasının üretmekte ol..

Devamını Oku
Scarlet X – Altın İğne

Scarlet X - Altın İğne SCARLET X uygulaması benim altı yıldır çok severek uyguladığım ve hemen herk..

Devamını Oku
Dermapen Tedavisi

Dermapen ile Cilt Yenileme İşlemi Nedir? Dermapen uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyic..

Devamını Oku
Ageless Kokteyl

Ageless Kokteyl - Mezoterapi Mezoterapi uygulaması genel bir yöntem ismi olup medikal estetik uygul..

Devamını Oku
HydraFacial Cilt Bakımı

HydraFacial MD Cilt Bakımı Cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemleri g..

Devamını Oku
Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi Nedir? Yüz mezoterapisi, cilt üzerine uygulanan bir kozmetik tedavi yöntemidir. Bu..

Devamını Oku
Sıvı Yüz Germe – 7 Nokta Lifting

Sıvı Yüz Germe - 7 Nokta Lifting Nedir? "Sıvı yüz germe" ya da daha yaygın olarak bilinen adıyla "s..

Devamını Oku
Paris Işıltısı

Paris Işıltısı Nedir? Paris ışıltısı tedavisi, cilt bakımı ve gençleştirme prosedürlerinden biridir..

Devamını Oku

  Bize Ulaşın

  Adres

  Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No:302/1. D:15 Caddebostan/ Kadıköy/İSTANBUL

  Sosyal Medya