MENÜ

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Ozon tedavisi ile bölgesel incelme vücutta göbek, bel, basen bölgelerinde oluşan yağların eritilmesi ve başımızın belası selülitin tedavisi için uyguladığımız yöntemlerden biridir. Genel kilo verme sürecimizde bölgesel yağların gitmesi zor olacağı için ozonun metabolizma hızlandırıcı etkisi ve lipolitik etkisinden destek alabiliyoruz. Ozon terapi doğal ve hiçbir yan etkisi olmaması nedeni ile güvenilir ve etkili bir yöntemdir.

Hatırlar mısınız? Çok öncelerden karboksiterapi denilen bir işlem vardı. Selülit gidermek için yapılırdı ve mantığı tamamen dokuya karbondioksit verip vücudun savunma olarak bölgeyi oksijenlendirmesiyle yani bölgede dolaylı yoldan oksijeni arttırmak mantığıyla yapılan bir işlemdir. Biz ise oksijeni artık direk verebiliyoruz.

Bu uygulamada ozon gazı çok ince mezoterapi iğneleriyle incelme istenilen bölgedeki yağ dokularına enjekte edilir. Özellikle göbek ve basen gibi yakılması çok zor olan depo yağların biriktiği bölgelerde ozon gazı enjeksiyonu oradaki depo yağların yakılabilir yağ haline gelmesini sağlar. Kişi beraberinde günde yarım saatlik yürüyüş ve mutlaka bol su içimi ile bu bölgedeki yağlarından kurtulması mümkündür. Ozon terapi ile yağ kaybının olduğu yerde sarkma problemi görülmez. Çünkü ozon hücre yenilenmesi ve kolajen yapımını uyararak doku toparlanmasına yardımcı olur. Enjeksiyonun yapıldığı noktalarda oksijenizasyon meydana gelir bunun sonunda damarlarda genişleme, kan akışının hızlanması , kolajen ve elastin sentezi artışı kazanımlarımızdır. Yok edilen yağ hücrelerinin yerine zamanla bağ dokusunu alması ile birlikte bir iki ay sonra bölgede toparlanma ve sıkılaşma görülür

Sistemik olarak yapılan ozon terapi ise vücudun yağlardan enerji üretebilmesi için gerekli hücresel düzenlemeleri kuvvetlendirir. En başta cilt olmak üzere beyin ve kasların kan dolaşım hızını arttırarak vücudun daha iyi şekilde oksijenlenmesine ve enerjiye daha hızlı ulaşmasına yardımcı olur.

Kısaca ozon sizi zayıflatır.

Ozon Terapi ile Zayıflama Yöntemi Nasıl İşler?

Ozon tedavisi ile bölgesel incelme metodu, vücudun göbek, bel ve basen bölgelerinde oluşan yağların eritilmesi için uygulanan yöntemlerdir. Ozon tedavisi ile bölgesel incelme sağlayabilmek için sadece diyet yapmak maalesef yeterli olmayacaktır. Nedeni ise kilo verme amacı için yapılan diyetlerle beraber hangi bölgelerde ne kadar kilo verileceğinin belirlenememesidir. Ozonu zayıflamaya destek olarak kullanabileceğimiz üçüncü yöntem ise bölgesel incelme amaçlı ozon lipoliz uygulamasıdır. Bu uygulamada ozon gazı çok ince mezoterapi iğneleri ile incelme istenen bölgedeki yağ dokularına enjekte edilir. Özellikle göbek ve basen gibi yakılması çok zor olan depo yağların biriktiği bölgelerde ozon gazı enjeksiyonu oradaki depo yağların yakılabilir yağ hale gelmesini sağlar. Kişinin beraberinde günlük 30-45 dk lik yürüyüş ya da kardiyo egzersizleriyle ve mutlaka bol su içimi ile bu bölgelerdeki yağlarından kurtulması mümkündür. Yağları eriyen bölgelerde sarkma problemi genellikle görülmez. Uygulanan ozon bir yandan yağların parçalanmasını sağlarken aynı zamanda hücre yenilenmesini ve kollojen yapımını uyararak doku toparlanmasına yardımcı olur.

Vücudun belirli noktalarına özel egzersiz hareketleri yaparak bölgesel olarak incelme sağlanabilir ancak uygulanacak egzersiz programları belirli bir çalışma disiplini ve zaman harcanarak yapılabilir.
Genellikle genç insanların tercihi spor yaparak bölgesel olarak incelmektir fakat spor yapabilmek için zamanı olmayan, yaşı daha çok ilerlemiş, spor yaparak vakit kaybetmek istemeyen ve kısa zamanda daha hızlı sonuçlar elde etmek isteyenlerin tercihi ozon tedavisi ile bölgesel incelme yöntemi olmuştur.

Bu uygulamada, çok ince uçlu iğne yardımıyla problemli vücut bölgelerine belirli ölçülerde periyodik şekilde ozon enjekte yapılır. Enjektenin yapıldığı ozonun etkisiyle vücutta oksijenizasyon artışları meydana gelmektedir. Bunun sonucunda damarlarda genişleme, kan akışının hızlanmasına, kollogen, elastin sentezi bölgesinde hızlanmanın oluşmasına neden oluyor.
Böylece bölgede görülen zayıflama ile beraber genel cilt kalitesindeki iyileşme ve elastikiyet artışları gibi durumlar saptanır. Ozon tedavisi ile bölgesel incelme tedavisi, yok edilen bölgelerde oluşan yağ hücrelerinin yerine zamanla bağ dokusunu almasıyla birlikte bir-iki ay sonra bölgede sıkılaşma ve toparlanmalar görünür.

Vücudun yağlardan enerji üretebilmesi için gerekli hücresel düzenlemeleri kuvvetlendirir. En başta cilt olmak üzere beyin ve kasların kan dolaşım hızını arttırarak vücudun daha iyi şekilde oksijenlenmesine ve enerjiye daha hızlı ulaşmasına yardımcı olur.
Unutulmamalıdır ki asıl doyması gereken midemiz değil beynimiz ve algılarımızdır. Ozon tedavisi sağlanan metabolizma egzersizler ile uyumlu şekilde desteklenir. Fiziksel kapasite artar ayrıca ozon tedavisi yöntemi ile zayıflama ile paralel olarak cilt ve cilt altı dolaşım düzenlendiğinde selülit problemi hızlıca çözülmüş olur.

Şeyda Konak

Öneriler üzerine akıllı dolgu yaptırmak için Özgür hanıma geldim ve de daha önce hiç yaptırmadığım için kafamda birçok soru vardı. Neyse ki Özgür hanım her adımı ve sonucu bana sabırla ve güzelce açıklayarak gönül rahatlığıyla dolgumu yaptı.

Tuba Noyan

14-15 yaşımdan beri uğraştığım rosa’lı ve aşırı kuru cildimi mükemmel bir planla tedavi etti Özgür Hanım. Güleryüzlü ekibi, tertemiz muayenehanesi ve kişiye özel çözümleriyle herkese tavsiye ederim.

Elif Tunç

Masseter botoks için tercih ettiğim doktor bir arkadaşımın önerisiyle. Acısız ağrısız bir şekilde yüzüme gözle görülür bir güzellik geldi, yüzümün alt kısmı oldukça inceldi. Özgür hanıma bu gösterdiği yakın ilgisinden dolayı teşekkürler.

Aslıhan Özçelik

Yaklaşık 8 yıldır geldiğim, her yaptığı işlemde çok mutlu eden, kendi yaşımın en iyisi olmamı sağlayan harika bir doktor. Enerjisi, kendisi ve en önemlisi eli iyi bir doktor arıyorsanız Özgür hoca vazgeçilmezdir

Merve Uçar

Daha ilk karşılamadan itibaren sıcak ve samimi bir yaklaşımla ilgilendi bizimle Özgür hanım. Kız kardeşimle yaptırmaya geldiğimiz ozon terapiden çok memnun kaldık. Neye ihtiyacınız tam dozunda uyguluyor kendisi ne eksik ne de fazla.

Dilan Aköz

Akıllı dolgudan masseter botoksa kadar her işlemi son derece titizlik ile yapan biri Özgür hanım. Güler yüzü ve samimiyetini hiç eksik etmedi benden sağolsun. Yaptırdığım akıllı dolgusudan da son derece memnun kaldım.

Cemre Yar

Yaptırmayı uzun zamandır istediğim akıllı için birçok yer araştırdım fakat en iyisi Özgür hanımdı kesinlikle. Hem uygun fiyatlı, hem güler yüzlü bir hizmet sunan ve de doğallığı bozmadan harika bir akıllı dolgu uygulayan bir doktor kesinlikle.

Esra Candaş

Yapılan işlemlerin hepsinde sizin memnuniyet ve mutluluğunuzu ön planda tutuyor Özgür hanım. Botoks yaptırmaya geldim geçen aylarda ve tüm kırışıklıklarım gitti. Halen daha etkisi sürüyor.

Yeliz Ören

Ne istediğinizi sonuna kadar dinleyen ve de işlemi ona göre uygulayan bir doktor Özgür hanım. Oldukça profesyonel çalışıyor ve de yenilikleri takip ederek işlemleri çok güzel bir şekilde uyguluyor. Kendisinden daha iyi botoks yapanını görmedim.

Rana Altun

Estetik işlemlerindoğallığı bozduğuna karşı olan önyargılarımı kıran kişi Özgür hanımdır. Yaptırdığım akıllı dolgu işleminin sonucu hem çok doğal oldu hem de oldukça güzel. Estetik olduğu da asla anlaşılmıyor çok teşekkürler.

Zeynep Ata

Detaylara oldukça dikkat eden bir doktor Özgür hanım. Tam yüz yapınıza göre bir uygulama yapıyor kendisi. Botokstan o kadar memnun kaldım ki tam ihtiyacım olan işlem buymuş meğer. Kendisinin her işlemde uyguladığı titizlik beni her seferinde mutlu ediyor sağolsun.

Yelda Solmaz

Uzun süredir muzdarip olduğum kırışıklıklar ve yaşlı görünümden çok rahatsızdım. Özgür hanıma bunun üzerine botoks yaptırmaya geldim ve sonuçlardan çok memnun kaldım benim gibi bu sorundan müzdarip herkes kendisini tercih etmeli.

Ceyda Karanfil

Her şeyden önce Özgür hanımın kurduğu hoş sohbet ve gösterdiği ilgi takdir edilesi derecede. Hem işlemleri harika bir şekilde uyguluyor hem de her zaman bir güler yüz var kendisinde. Mutlaka herkese öneririm.

Melek İlgili

Özgür hanımın yaptığı masseter botoks işlemi hayat kurtarıcı kesinlikle. Yüzümün doğal yapısını asla bozmadan istediğim genç ve dinç görünümü sağladı bana sağolsun. Her zaman doğallık üzerine çalışıyor sağolsun.

Banu Altun

Cildimde sarkma veya kırışıklık olduğu dönemde botoks için gelmiştim Özgür Esen’e. Normalde birkaç ay daha gelirim diye düşünüyordum ama hiç de gerek kalmadı o kadar etkiliydi ki halen daha dün yaptırmışım gibi duruyor. Teşekkürler.

Seher Gülmez

Daha önceden gelip çok memnun kalan bir arkadaşım tavsiyesi üzerine ozon terapisine başladım ve sonuçlardan da çok memnun kaldım. Güler yüzlü hizmetiniz ve uyguladığınız harika işlem için tekrardan teşekkür ediyorum.

Mert Baldemir

Gördüğüm en dikkatli ve özenli hekim olabilir . Tüm uygulamaları çok güzel. Magellan uygulaması çok özel ve farklı olduğunu söyleyebilirim .

Nazan Eryiğit

Bel fıtığı ameliyatı sonrası paravertebral ozon tedavisine geliyorum sevgili Özgür’e, şifalı elleri dert görmesin. Kliniğinin huzurlu ortamına bayılıyorum. Güzel hekimliği için çok teşekkürler

Banu Demir

Özgür Hanım’ın doğru işlemleri en güzel şekilde uygulamasının sonucu olarak çok memnun kaldım. Zamansız güzelliklerin yaratıcısı Özgür Hanım’a teşekkür ederim.

Tuba Ağabigün

Uzun yıllardır cildimi kendiaine emanet ettiğim canım doktorum. Özgür hocanın tavsiyelerine ve yönlendirmesine kendinizi bırakın, sözünü dinleyin, çünkü klinikten çıktığınızda herkes size "bir guzellik var sende ama anlayamadik" diyecek. Herkesin birbirine benzediği estetik dünyasında, özgür hanım doğallıktan, bozmadan gerçekleştirmeden yana.. iyi ki tanimisim sizi

Abdurrahman KESER

Bugün büyük bir heycanla gittik Özgür hocamla tanıştık kapıdan itibaren iyi karşılandık her şey tek tek anlatı harika uygulamalar yaptırdık en dikkatimi çekende kullanılan malzeme ve makinalar son sistemdi her yer çok da temizdi Özgür hocamızın ellerine sağlık. Sağlık bulduk iyide oldu. :))

Aylin Sivar

Alanında uzman, tüm uygulamalarında incelikle hazırlık yapan mükemmel bir doktor. Tertemiz bir klinik, güleryüzlü insanlar, kaliteli ürünler ve Özgür hocanın tecrübesi benzersiz

TÜMÜNÜ GÖR
Diğer Tedaviler
G5 Selülit Masajı

G5 masajı hızlı titreşimle ve iterek sıkılaştırma yöntemine dayanır. Ritmik masaj ile kan dolaşımını..

Devamını Oku
Ozon Terapi

Ozon tedavisi ile bölgesel incelme vücutta göbek, bel, basen bölgelerinde oluşan yağların eritilmesi..

Devamını Oku
Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

Selülit Nedir? Selülit, cilt altı yağ dokusunun cilt yüzeyine çukurlar ve çıkıntılar oluşturacak şe..

Devamını Oku
PB Serum ile Bölgesel İncelme

Enzimlerle Formda Kalmanın Sırrı: PB Serum PB Serum, enzim tabanlı bir üründür ve vücudunuzun ihtiy..

Devamını Oku

    Bize Ulaşın

    Adres

    Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No:302/1. D:15 Caddebostan/ Kadıköy/İSTANBUL

    Sosyal Medya