MENÜ

Kök Hücre & Öncü Hücre Tedavisi

Kök Hücre & Öncü Hücre Tedavisi

Günümüzde her alanda kendinden söz ettiren kök hücre ve öncü hücre tedavisi benimde son iki yıldır keyifle uyguladığım tedavilerim arasında yerini aldı. Şimdi sizlere bu uygulama hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum.

Kök hücre nedir ? Öncü hücre tedavisi nedir?

Kök hücreler ,kendini yenileyebilme özelliğine sahip,başka özelleşmiş hücrelere farklılaşabilen hücrelerdir.Bir hasar durumunda yeni bir doku oluşturabilme ve onarımını sağlama yeteneğine sahiptirler.Erişkin kök hücreler ,farklılaşmış bir dokuda ayrışmamış halde bulunan ve kendini yenileyip sadece köken aldığı organın spesifik hücresine dönüşebilen hücrelerdir.Kök hücreler farklılaşma geçirmeden önce ara bir evre geçirirler.Bu evredeki hücrelere ÖNCÜ; ÖNCÜL HÜCRE veya progenitör hücre adı verilir. Fetal ve erişkin dokudaki ÖNCÜ HÜCRELER yarı farklılaşmışlardır ve bölünerek matür hücrelere dönüşebilirler. ÖNCÜ hücreler sadece tek tip hücreye dönüşme potansiyeline (unipotent)sahiptir.

Kök hücre tedavisi yapmak için senelerdir hastalarımızdan doku örnekleri alıp kök hücre üretimi yapan laboratuvarlara göndermekteydik ve hala da göndermekteyiz. Bu labaratuvar şartlarında aldığımız doku ve kan örnekleri haftalar içinde indüklenerek fibroblast üretimi gerçekleşmektedir.

Öncü hücre tedavisi için aldığımız doku örnekleri labaratuvara gitmeden kliniğimizde aynı anda gerçekleşmektedir. Aldığımız doku örnekleri doğal yapısının dışında bir etki veya stres veya kimyasal ile karşılaşmadan beklemeden çoğaltılarak yapılmaktadır.

Saç Dökülmelerinde Öncü Hücre Tedavisi

Sağlıklı çalışan bölgeden doku örnekleri alırız.Örneğin saç tedavileri yapacağımız bir hastamızda saçın arka enseye yakın bölümünden küçük doku örnekleri alırız.Bu bölgede saç follikülleriniz sağlıklı ve iyi çalışmaktadır.Bu doku örnekleri belirli filtrelerden ve santrifüjden geçirilerek çoğaltılmaktadır. Herhangi bir kimyasal ve enzimatik reaksiyon gerekmeden anında beklemeden hazırlanır. Ayrıştırma ve homojenizasyon işlemi beş dakika kadar sürmektedir.Toplam uygulama 30 -45 dakikada bitmektedir.Bu hazırladığım solüsyonun içinde sağlıklı çalışan öncü tüm hücreleriniz bulunmaktadır.Kliniğimde yaptığım tüm öncü hücre tedavilerimi kendi kanınızdan hazırladığım PRP inizle birleştirip öyle yapıyorum.Böylelikle mevcut öncü hücrelerinizi doğru çalış komutuyla bölgeye enjekte etmiş oluyorum ve sonuçlar çok yüz güldürücü oluyor.

Saç dökülmesi kaybı yaşayan insanlar için tek seans da oldukça kolay beklemeyi gerektirmeyen bir tedavi şeklini diğer saç tedavi protokollerimize eklemekten son derece mutluyum.

Öncü hücre tedavisi klinik ortamda kolaylıkla ve hızlı şekilde yapılabilir. Saçlı dokudan 3 mm punch biyopsi kalemi ile alınan doku örnekleri özel filtrelere yerleştirilir. Cihaza yerleştirilen örnekler ayrıştırma ve homojenizasyon adımları içeren bir işlemler zinciri ile uygulamaya hazır doku solüsyonu oluşturulması sağlanır. Kişinin hazırlanan solüsyonu saçın ön bölümüne enjekte edilir. İşlem bittikten sonra kişi normal hayatına devam eder sadece bir ya da iki gün yıkamaması gerekmektedir.

Cilt Gençleştirmede Öncü Hücre Tedavisi

Yaptığımız diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi kök hücre ve öncü hücrede cilt gençleştirmede oldukça doğal ve sevdiğimiz metodlar arasındadır.Kişinin sağlıkla çalışan hücre ortamını çoğaltarak kullandığımız bir solüsyon olduğu için yabancı madde enjeksiyonuna karşı olanı insanların, kendi dokuları olduğu için tercih nedeni olabilmektedir. Kendi kollajen ve elastin liflerinizi uyararak yeni kollajen sentezlenip yüzünüzün daha sıkı, daha aydınlık ve daha genç görünmesini sağlayabilir.

Yüzde öncü hücre tedavisi yapmak için yine kök hücrede olduğu gibi kulak arkasından 3mm doku biyopsi örnekleri alıp solüsyonunuzun hazırlanmasını takiben hemen beklemeden tüm yüzünüze enjekte ederiz.Bu uygulamada da kanınızı alarak PRP solüsyonunuzu hazırlayıp kök hücre öncüleriniz PRP ile birlikte enjekte etmeyi tercih ediyorum. Böylelikle aldığımız sağlıklı cilt hücreleriniz kanınızdaki ayrışmış growth faktörlerle birlikte güçlü uyarılarla çalışmaya başlar.

Genç kalabilmenin gençleşmenin en doğal formüllerinden olan öncü hücre tedavisi bilim adamlarının kozmetik sektörüne kattıkları en güzel yeniliklerden biridir. Doğru beklentilerle iyi anlayarak seçtiğiniz bu tedavi sizi son derece mutlu edecektir.

Şeyda Konak

Öneriler üzerine akıllı dolgu yaptırmak için Özgür hanıma geldim ve de daha önce hiç yaptırmadığım için kafamda birçok soru vardı. Neyse ki Özgür hanım her adımı ve sonucu bana sabırla ve güzelce açıklayarak gönül rahatlığıyla dolgumu yaptı.

Tuba Noyan

14-15 yaşımdan beri uğraştığım rosa’lı ve aşırı kuru cildimi mükemmel bir planla tedavi etti Özgür Hanım. Güleryüzlü ekibi, tertemiz muayenehanesi ve kişiye özel çözümleriyle herkese tavsiye ederim.

Elif Tunç

Masseter botoks için tercih ettiğim doktor bir arkadaşımın önerisiyle. Acısız ağrısız bir şekilde yüzüme gözle görülür bir güzellik geldi, yüzümün alt kısmı oldukça inceldi. Özgür hanıma bu gösterdiği yakın ilgisinden dolayı teşekkürler.

Aslıhan Özçelik

Yaklaşık 8 yıldır geldiğim, her yaptığı işlemde çok mutlu eden, kendi yaşımın en iyisi olmamı sağlayan harika bir doktor. Enerjisi, kendisi ve en önemlisi eli iyi bir doktor arıyorsanız Özgür hoca vazgeçilmezdir

Merve Uçar

Daha ilk karşılamadan itibaren sıcak ve samimi bir yaklaşımla ilgilendi bizimle Özgür hanım. Kız kardeşimle yaptırmaya geldiğimiz ozon terapiden çok memnun kaldık. Neye ihtiyacınız tam dozunda uyguluyor kendisi ne eksik ne de fazla.

Dilan Aköz

Akıllı dolgudan masseter botoksa kadar her işlemi son derece titizlik ile yapan biri Özgür hanım. Güler yüzü ve samimiyetini hiç eksik etmedi benden sağolsun. Yaptırdığım akıllı dolgusudan da son derece memnun kaldım.

Cemre Yar

Yaptırmayı uzun zamandır istediğim akıllı için birçok yer araştırdım fakat en iyisi Özgür hanımdı kesinlikle. Hem uygun fiyatlı, hem güler yüzlü bir hizmet sunan ve de doğallığı bozmadan harika bir akıllı dolgu uygulayan bir doktor kesinlikle.

Esra Candaş

Yapılan işlemlerin hepsinde sizin memnuniyet ve mutluluğunuzu ön planda tutuyor Özgür hanım. Botoks yaptırmaya geldim geçen aylarda ve tüm kırışıklıklarım gitti. Halen daha etkisi sürüyor.

Yeliz Ören

Ne istediğinizi sonuna kadar dinleyen ve de işlemi ona göre uygulayan bir doktor Özgür hanım. Oldukça profesyonel çalışıyor ve de yenilikleri takip ederek işlemleri çok güzel bir şekilde uyguluyor. Kendisinden daha iyi botoks yapanını görmedim.

Rana Altun

Estetik işlemlerindoğallığı bozduğuna karşı olan önyargılarımı kıran kişi Özgür hanımdır. Yaptırdığım akıllı dolgu işleminin sonucu hem çok doğal oldu hem de oldukça güzel. Estetik olduğu da asla anlaşılmıyor çok teşekkürler.

Zeynep Ata

Detaylara oldukça dikkat eden bir doktor Özgür hanım. Tam yüz yapınıza göre bir uygulama yapıyor kendisi. Botokstan o kadar memnun kaldım ki tam ihtiyacım olan işlem buymuş meğer. Kendisinin her işlemde uyguladığı titizlik beni her seferinde mutlu ediyor sağolsun.

Yelda Solmaz

Uzun süredir muzdarip olduğum kırışıklıklar ve yaşlı görünümden çok rahatsızdım. Özgür hanıma bunun üzerine botoks yaptırmaya geldim ve sonuçlardan çok memnun kaldım benim gibi bu sorundan müzdarip herkes kendisini tercih etmeli.

Ceyda Karanfil

Her şeyden önce Özgür hanımın kurduğu hoş sohbet ve gösterdiği ilgi takdir edilesi derecede. Hem işlemleri harika bir şekilde uyguluyor hem de her zaman bir güler yüz var kendisinde. Mutlaka herkese öneririm.

Melek İlgili

Özgür hanımın yaptığı masseter botoks işlemi hayat kurtarıcı kesinlikle. Yüzümün doğal yapısını asla bozmadan istediğim genç ve dinç görünümü sağladı bana sağolsun. Her zaman doğallık üzerine çalışıyor sağolsun.

Banu Altun

Cildimde sarkma veya kırışıklık olduğu dönemde botoks için gelmiştim Özgür Esen’e. Normalde birkaç ay daha gelirim diye düşünüyordum ama hiç de gerek kalmadı o kadar etkiliydi ki halen daha dün yaptırmışım gibi duruyor. Teşekkürler.

Seher Gülmez

Daha önceden gelip çok memnun kalan bir arkadaşım tavsiyesi üzerine ozon terapisine başladım ve sonuçlardan da çok memnun kaldım. Güler yüzlü hizmetiniz ve uyguladığınız harika işlem için tekrardan teşekkür ediyorum.

Mert Baldemir

Gördüğüm en dikkatli ve özenli hekim olabilir . Tüm uygulamaları çok güzel. Magellan uygulaması çok özel ve farklı olduğunu söyleyebilirim .

Nazan Eryiğit

Bel fıtığı ameliyatı sonrası paravertebral ozon tedavisine geliyorum sevgili Özgür’e, şifalı elleri dert görmesin. Kliniğinin huzurlu ortamına bayılıyorum. Güzel hekimliği için çok teşekkürler

Banu Demir

Özgür Hanım’ın doğru işlemleri en güzel şekilde uygulamasının sonucu olarak çok memnun kaldım. Zamansız güzelliklerin yaratıcısı Özgür Hanım’a teşekkür ederim.

Tuba Ağabigün

Uzun yıllardır cildimi kendiaine emanet ettiğim canım doktorum. Özgür hocanın tavsiyelerine ve yönlendirmesine kendinizi bırakın, sözünü dinleyin, çünkü klinikten çıktığınızda herkes size "bir guzellik var sende ama anlayamadik" diyecek. Herkesin birbirine benzediği estetik dünyasında, özgür hanım doğallıktan, bozmadan gerçekleştirmeden yana.. iyi ki tanimisim sizi

Abdurrahman KESER

Bugün büyük bir heycanla gittik Özgür hocamla tanıştık kapıdan itibaren iyi karşılandık her şey tek tek anlatı harika uygulamalar yaptırdık en dikkatimi çekende kullanılan malzeme ve makinalar son sistemdi her yer çok da temizdi Özgür hocamızın ellerine sağlık. Sağlık bulduk iyide oldu. :))

Aylin Sivar

Alanında uzman, tüm uygulamalarında incelikle hazırlık yapan mükemmel bir doktor. Tertemiz bir klinik, güleryüzlü insanlar, kaliteli ürünler ve Özgür hocanın tecrübesi benzersiz

TÜMÜNÜ GÖR
Diğer Tedaviler
İksir Infinite

Tedavileri planlarken zarar vermeme ilkesinin temelini oluşturan bu sözün (primum non nocere) Hipokr..

Devamını Oku
Propolis Nedir?

Propolis, arıların bitki filiz ve tomurcuklarından topladığı, kovan giriş deliğine, çatlak ve kırıkl..

Devamını Oku
Kanser Ve Ozon Terapi

1918 yılında, Berlin-Darlem’deki Kaiser Wilhelm Enstitüsü’nün biyoloji bölümünde araştırmacı ve öğre..

Devamını Oku
Glutatyon Nedir?

Glutatyon serbest radikalleri yok ederek vücudu koruyan çok güçlü bir antioksidandır. Üç önemli a..

Devamını Oku
Emerge Laser İle Göz Çevrenizdeki Kırışıklıklara Elveda!

Göz çevresinde yaşanan birçok problemin çözümü olabilen Emerge Laser diğer laser sistemlerinden fark..

Devamını Oku
Gözaltı Torbaları Ve Morluk Tedavisi

Gözaltı Morlukları ve Torbaları İçin Tedavi Protokolleri Gözlerin altındaki cilt yapısı diğer bölge..

Devamını Oku
Kök Hücre & Öncü Hücre Tedavisi

Günümüzde her alanda kendinden söz ettiren kök hücre ve öncü hücre tedavisi benimde son iki yıldır k..

Devamını Oku
Yanak Ve Yüz İnceltme Yöntemleri

Uzun yıllardır yaptığım medikal estetik uygulamalarında hep daha zarif daha lift görünmesi gerektiği..

Devamını Oku
Yüzü Yeniden Canlandıran Kodlar

Yüz estetiği alanında her geçen gün daha yeni daha doğal tedavi yaklaşımları ortaya çıkıyor,ve ben b..

Devamını Oku
Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Soğuk lipoliz diğer dokulara zarar vermeden yağ dokusunun dondurularak yağ hücrelerin..

Devamını Oku

    Bize Ulaşın

    Adres

    Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No:302/1. D:15 Caddebostan/ Kadıköy/İSTANBUL

    Sosyal Medya