MENÜ

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak estetiğinde kriter, kalıcılık süresi ve uygulanma şeklidir. Yüzünüzün şekline ve beklentilerinize en uygun olan dudak dolgusu uygulamasını belirleyebilmek için konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız oldukça önemli.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu; dudaklara hacim kazandırmak ya da dudak yapısını şekillendirmek üzere dudakların iç kısmı ve çevresine dermal dolgu enjekte edilmesi esasına dayanan estetik bir müdahaledir. Bu işlem çeşitli sebeplerden dolayı dudak incelmesi yaşayan ya da dudak yapısını değiştirmek isteyen herkese uzman kişiler tarafından uygulanabilir. Dolgu işlemi esnasında sıklıkla kullanılan dolgu maddesi ise oldukça etkili olan ve cilde hacim kazandıran hyaluronik asittir. Cildi pürüzsüz tutan ve dokuların onarılmasını sağlayan bu dolgu maddesi dudak dokusu ile uyumlu bir yapıda olup aynı zamanda ciltte yer alan hücrelerin suyu tutmasını sağlayan bir yapıya sahiptir. Vücudun yapısında yer alan hyaluronik asit ile uygulanan bu dudak estetiği yöntemi en doğal dudak dolgusu uygulaması olarak öne çıkmaktadır.

Dudak Dolgusu Kimlere, Neden Uygulanır?

Yaşlanmanın etkisi ile cildimizde kollajen, elastin doku ve hyaluronik asit miktarında, zamanla azalmalar meydana gelir. Bu eksikliği ortadan kaldırmak için yapılan dudak dolgusu uygulaması, hamileler, iltihabi deri sorunu olanlar, uçuk problemi yaşayanlar dışında herkese kolayca uygulanabilir. Dudak dolgusu işlemi, yaşlanma sonucunda ortaya çıkabilen dudak kenarı sarkması problemlerini ortadan kaldırmak için uygulanabiliyor. Ayrıca dudaklarını şekillendirmek isteyen ya da ince bir dudak yapısına sahip olup dudaklarını dolgunlaştırmaya ihtiyaç duyan ya da dudaklarında simetri problemi yaşayan ve bu nedenlerle dudak estetiği yaptırmak isteyen kişilere de uygulanabilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yapılmadan önce yüzün yapısına uygun olan dudak şekli belirlenir. Dudak dolgusu işlemi başlamadan en az yarım saat öncesinde işlemin acısız gerçekleşebilmesi için dudak bölgesine anestezik bir krem sürülür. Dolgu maddesi enjeksiyon işlemi oldukça ince uçlu bir iğne yardımı ile gerçekleştirilir. Toplam 30 dakika kadar süren bu işlemin sonuçları hemen görülebilir. Uygulamadan sonra dudak bölgesinde kısmi morluklar ve şişliklerin görülmesi oldukça normaldir. Bu şişkinlik bazen bir hafta kadar sürse de genel olarak en fazla bir kaç gün içinde geçmektedir. Kısa bir zaman alan bu işlem acısız ve kolay bir şekilde gerçekleşir. İşlem tamamlandıktan sonra 1-2 hafta içerisinde gerekli kontroller yapılıp ihtiyaç duyulması durumunda ise rötuş işlemi de uygulanabilir. Çok ince dudak yapısına sahip olan kişilere uygulanan dudak dolgusu ise bir seans yerine bir kaç seans şeklinde bölünerek gerçekleştirilebilir.

Dudak Dolgusu Etkisi

Son dönemlerde uygulanma sıklığı artan dudak büyütme ve dudak kalınlaştırma gibi estetik işlemlerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Dudak dolgusu işlemi kişinin dudak yapısı, bulunduğu yaş, elastikiyeti, enjekte edilen dolgu malzemesinin kalitesine göre farklı etki süreleri gösterebilir. Genel olarak sonuçlarını hemen gözlemleyebileceğiniz ve sosyal yaşama hemen geri dönebileceğiniz bu uygulamanın kalıcılığı ise 4 ile 6 ay arasında değişebilir. Ancak bazı uygulamalarda yapılan dolgu işleminin molekül ağırlığına göre işlemin etki süresi 12-18 aya kadar da çıkabilir. Son derece doğal ve zararsız olan hyaluronik asit uygulaması gerçekleştikten belirli bir süre sonra vücut tarafından emilerek yok olur. Dudaklarınızın hacmini koruması ve dolgun gözükmesi için zamanı geldiğinde aynı işlemin yeniden tekrarlanması gerekir. Uygulama sıklığının artması ve pratikleşmesi sonucu uygun fiyatlar dahilinde dudak dolgusu yaptırmanız mümkündür. Dudaklarınıza istediğiniz ideal şekli kazandırabileceğiniz dudak dolgusu uygulamasının fiyatları ise işlemin şekli, uygulama yeri, teknikleri ve kullanılan malzemeler gibi faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Kalıcı Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak yapısının düzgün ve etkileyici olması için yapılan dudak estetiği farklı yöntemler ve çeşitli biçimlerde gerçekleşebilir. Oldukça doğal ve popüler olan Hyaluronik asit dudak dolgusu uygulaması son derece sağlıklı ve güvenilir bir uygulama olmasının yanı sıra kalıcı özellikte değildir. Son dönem teknolojilerin kullanıldığı permalip dudak dolgusu ise hacimli ve güzel dudaklara sahip olabilmek ve bunu kalıcı hale getirebilmek için uygulanan dudak implantı yöntemidir. FDA onaylı ve vücuda son derece uyumlu olan herhangi bir ödem veya şekil bozukluğuna bozukluğuna yol açmayan kalıcı dudak dolgusu permelip, sağlıklı ve güvenilir bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Dilediğiniz zaman çıkarılabilmesinin yanı sıra yüzünüzün şekline göre farklı ebatlarda uygulanabilmesi gibi avantajları da olan yöntem son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Dudak dolgusu ya da dudak botoksu işlemleri gibi bir süre sonra vücut tarafından emilmeyen bu implant uzun süreli olarak kullanabilmektedir. Ağrısız ve pratik bir şekilde uygulanan kalıcı dudak dolgusu aynı zamanda kolay deforme olmayan yapısıyla da tercih sebebi olmaktadır. Lokal anestezi ile yüzün yapısına uygun olarak uygulanan permalip dudak implantı istenildiğinde kolaylıkla çıkarılabilir bir yapıya sahiptir. Dudak hareketlerinizi kısıtlamayan ve son derece doğal bir görünüm sunan dudak dolgusu uygulamasının hemen ardından bir kısıtlama yaşamadan günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Bu uygulamanın ardından sadece doktorunuzun gerekli görmesi durumunda antibiyotik kullanmanız gerekebilir.

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem ve Şişlik

Dudak dolgusu her bireyde dudağın aynı bölümüne uygulanmaz. Dudağın alt ya da üst kısmındaki kırmızı bölgeye ya da dudakla derinin birleştiği kontur denilen alana uygulanabilir. Farklı teknikler kullanılarak yapılan bu işlemler sonucunda kısa sürede dudakların hacmi artarak dudaklar belirginleşir. Hyalüronik asit, sayesinde daha parlak ve sağlıklı görünen dudaklarda bu sonuçların dışında hafif bir şişlik ya da ödem oluşması da normaldir. Uygulama sonrasında ortay çıkan bu şişlik ve ödemler yaklaşık 3 gün sürebilir ve genel olarak 2 hafta içinde tamamen ortadan kaybolmuş olur. Uzun süre devam eden ve inmeyen şişliklerin yanı sıra geçmeyen morluklar gibi bir durum oluşur ise mutlaka doktorunuzdan yardım almalısınız.

Dudak Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Uzman kişiler tarafından, doğru teknikler ve kaliteli malzemeler ile uygulanan dudak dolgusu sonrası herhangi bir sağlık sorunu ortaya çıkma ihtimali oldukça düşüktür. Ancak yine de hacimli ve etkileyici dudaklara kavuşabileceğiniz dudak dolgusu uygulamasının ardından bir süreliğine de olsa sağlığınız açısından dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

Uygulama gerçekleştikten sonra en az 2 saat kadar bir şeyler yiyip içmemeniz, ruj kullanmamanız ve dudağınızı zorlayacak mimiklerden kaçınmanız gereklidir.

Dudak dolgusu uygulamasının hemen ardından dudak ve çevresinde bir miktar şişlik ve ödem oluşması son derece normaldir. Dudak dolgusu uygulamasından sonra bir iki gün kadar günde 30 dakika kadar buz uygulaması yapılabilir.

İşlem yapılan bölgeyi rahatlatmak için doktorunuzun uygun gördüğü bir krem ya da jel kullanabilirsiniz.

Ödem ve morluk gidermeye yardımcı olan K vitamini içeren bitkisel ürünler kullanabilirsiniz.

Dudak dolgusunun yapıldığı esnada ve sonrasında ödem giderici kremler ile dudağınıza hafif bir şekilde masaj uygulayabilirsiniz.

Gerçekleşen uygulamanın öncesinde ve sonrasında alkol tüketilmesi ödem artışına sebep olabileceği için alkol alımına bir süre ara vermeniz gerekir.

Dudak dolgusu işlemi sonrasında çok sıcak ya da çok soğuk içecekler tüketmemeli sert çiğneme hareketlerinden kaçınmalısınız.

Uygulamanın sonrasında iki hafta süre ile sauna hamam ve buhar uygulamaları gibi aktiviteleri gerçekleştirmemelisiniz.

Uygulamanın taze olduğu ilk zamanlarda, aşırı yüklenmeniz gereken yoğun tempolu egzersiz ve ağır sporlara bir süre ara vermelisiniz.

Şeyda Konak

Öneriler üzerine akıllı dolgu yaptırmak için Özgür hanıma geldim ve de daha önce hiç yaptırmadığım için kafamda birçok soru vardı. Neyse ki Özgür hanım her adımı ve sonucu bana sabırla ve güzelce açıklayarak gönül rahatlığıyla dolgumu yaptı.

Tuba Noyan

14-15 yaşımdan beri uğraştığım rosa’lı ve aşırı kuru cildimi mükemmel bir planla tedavi etti Özgür Hanım. Güleryüzlü ekibi, tertemiz muayenehanesi ve kişiye özel çözümleriyle herkese tavsiye ederim.

Elif Tunç

Masseter botoks için tercih ettiğim doktor bir arkadaşımın önerisiyle. Acısız ağrısız bir şekilde yüzüme gözle görülür bir güzellik geldi, yüzümün alt kısmı oldukça inceldi. Özgür hanıma bu gösterdiği yakın ilgisinden dolayı teşekkürler.

Aslıhan Özçelik

Yaklaşık 8 yıldır geldiğim, her yaptığı işlemde çok mutlu eden, kendi yaşımın en iyisi olmamı sağlayan harika bir doktor. Enerjisi, kendisi ve en önemlisi eli iyi bir doktor arıyorsanız Özgür hoca vazgeçilmezdir

Merve Uçar

Daha ilk karşılamadan itibaren sıcak ve samimi bir yaklaşımla ilgilendi bizimle Özgür hanım. Kız kardeşimle yaptırmaya geldiğimiz ozon terapiden çok memnun kaldık. Neye ihtiyacınız tam dozunda uyguluyor kendisi ne eksik ne de fazla.

Dilan Aköz

Akıllı dolgudan masseter botoksa kadar her işlemi son derece titizlik ile yapan biri Özgür hanım. Güler yüzü ve samimiyetini hiç eksik etmedi benden sağolsun. Yaptırdığım akıllı dolgusudan da son derece memnun kaldım.

Cemre Yar

Yaptırmayı uzun zamandır istediğim akıllı için birçok yer araştırdım fakat en iyisi Özgür hanımdı kesinlikle. Hem uygun fiyatlı, hem güler yüzlü bir hizmet sunan ve de doğallığı bozmadan harika bir akıllı dolgu uygulayan bir doktor kesinlikle.

Esra Candaş

Yapılan işlemlerin hepsinde sizin memnuniyet ve mutluluğunuzu ön planda tutuyor Özgür hanım. Botoks yaptırmaya geldim geçen aylarda ve tüm kırışıklıklarım gitti. Halen daha etkisi sürüyor.

Yeliz Ören

Ne istediğinizi sonuna kadar dinleyen ve de işlemi ona göre uygulayan bir doktor Özgür hanım. Oldukça profesyonel çalışıyor ve de yenilikleri takip ederek işlemleri çok güzel bir şekilde uyguluyor. Kendisinden daha iyi botoks yapanını görmedim.

Rana Altun

Estetik işlemlerindoğallığı bozduğuna karşı olan önyargılarımı kıran kişi Özgür hanımdır. Yaptırdığım akıllı dolgu işleminin sonucu hem çok doğal oldu hem de oldukça güzel. Estetik olduğu da asla anlaşılmıyor çok teşekkürler.

Zeynep Ata

Detaylara oldukça dikkat eden bir doktor Özgür hanım. Tam yüz yapınıza göre bir uygulama yapıyor kendisi. Botokstan o kadar memnun kaldım ki tam ihtiyacım olan işlem buymuş meğer. Kendisinin her işlemde uyguladığı titizlik beni her seferinde mutlu ediyor sağolsun.

Yelda Solmaz

Uzun süredir muzdarip olduğum kırışıklıklar ve yaşlı görünümden çok rahatsızdım. Özgür hanıma bunun üzerine botoks yaptırmaya geldim ve sonuçlardan çok memnun kaldım benim gibi bu sorundan müzdarip herkes kendisini tercih etmeli.

Ceyda Karanfil

Her şeyden önce Özgür hanımın kurduğu hoş sohbet ve gösterdiği ilgi takdir edilesi derecede. Hem işlemleri harika bir şekilde uyguluyor hem de her zaman bir güler yüz var kendisinde. Mutlaka herkese öneririm.

Melek İlgili

Özgür hanımın yaptığı masseter botoks işlemi hayat kurtarıcı kesinlikle. Yüzümün doğal yapısını asla bozmadan istediğim genç ve dinç görünümü sağladı bana sağolsun. Her zaman doğallık üzerine çalışıyor sağolsun.

Banu Altun

Cildimde sarkma veya kırışıklık olduğu dönemde botoks için gelmiştim Özgür Esen’e. Normalde birkaç ay daha gelirim diye düşünüyordum ama hiç de gerek kalmadı o kadar etkiliydi ki halen daha dün yaptırmışım gibi duruyor. Teşekkürler.

Seher Gülmez

Daha önceden gelip çok memnun kalan bir arkadaşım tavsiyesi üzerine ozon terapisine başladım ve sonuçlardan da çok memnun kaldım. Güler yüzlü hizmetiniz ve uyguladığınız harika işlem için tekrardan teşekkür ediyorum.

Mert Baldemir

Gördüğüm en dikkatli ve özenli hekim olabilir . Tüm uygulamaları çok güzel. Magellan uygulaması çok özel ve farklı olduğunu söyleyebilirim .

Nazan Eryiğit

Bel fıtığı ameliyatı sonrası paravertebral ozon tedavisine geliyorum sevgili Özgür’e, şifalı elleri dert görmesin. Kliniğinin huzurlu ortamına bayılıyorum. Güzel hekimliği için çok teşekkürler

Banu Demir

Özgür Hanım’ın doğru işlemleri en güzel şekilde uygulamasının sonucu olarak çok memnun kaldım. Zamansız güzelliklerin yaratıcısı Özgür Hanım’a teşekkür ederim.

Tuba Ağabigün

Uzun yıllardır cildimi kendiaine emanet ettiğim canım doktorum. Özgür hocanın tavsiyelerine ve yönlendirmesine kendinizi bırakın, sözünü dinleyin, çünkü klinikten çıktığınızda herkes size "bir guzellik var sende ama anlayamadik" diyecek. Herkesin birbirine benzediği estetik dünyasında, özgür hanım doğallıktan, bozmadan gerçekleştirmeden yana.. iyi ki tanimisim sizi

Abdurrahman KESER

Bugün büyük bir heycanla gittik Özgür hocamla tanıştık kapıdan itibaren iyi karşılandık her şey tek tek anlatı harika uygulamalar yaptırdık en dikkatimi çekende kullanılan malzeme ve makinalar son sistemdi her yer çok da temizdi Özgür hocamızın ellerine sağlık. Sağlık bulduk iyide oldu. :))

Aylin Sivar

Alanında uzman, tüm uygulamalarında incelikle hazırlık yapan mükemmel bir doktor. Tertemiz bir klinik, güleryüzlü insanlar, kaliteli ürünler ve Özgür hocanın tecrübesi benzersiz

TÜMÜNÜ GÖR
Diğer Tedaviler
Dudak Dolgusu

Dudak estetiğinde kriter, kalıcılık süresi ve uygulanma şeklidir. Yüzünüzün şekline ve beklentilerin..

Devamını Oku
Göz Altı Işık Dolgusu

Otuzlu yaşlara gelindiğinde, cildin kendini yenileme sürecinin de yavaşlamaya başlamasıyla birlikte,..

Devamını Oku
Nazolabial Dolgu

Burun kanatlarının yanından başlayıp ağız köşelerine dek uzanan oluğa “nazolabial çizgi/oluk” adı ve..

Devamını Oku
Çene Dolgusu

Jawline Dolgusu Tıp alanında yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmeler ameliyatsız estetik uygulama..

Devamını Oku
Kolajen Dolgu

Gençleştirici etkisiyle cilde, ilerleyen yaş ile birlikte kaybetmiş olduğu hacmi kazandıran Kolajen ..

Devamını Oku

    Bize Ulaşın

    Adres

    Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No:302/1. D:15 Caddebostan/ Kadıköy/İSTANBUL

    Sosyal Medya