MENÜ

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Jawline Dolgusu

Tıp alanında yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmeler ameliyatsız estetik uygulamalarında pek çok yeniliği de beraberinde getirmiştir. Bu yeniliklerin arasında ise son yıllarda çeşitleri artan dermal dolgu ürünleri öne çıkmaktadır. Özellikle dolgu ile çene estetiği, son dönemlerde oldukça tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmiştir.

Çene şeklimiz yüzümüz ile uyumlu ve güçlü bir çizgiye sahip olduğunda yüz oranlarının daha dengeli görünmesine yardımcı olur. Çene hattındaki çizginin belirsizliği, şekilsel ve asimetri sorunları veya hacim eksikliği ise estetik yönden yüzün yapısal bütünlüğünü bozabilmektedir.

Yüz estetiğinde profil dengesi ve yüz özelliklerinin uyumu çok önemlidir. Çenenin de oranlarındaki sorunlar düzeltildiğinde elde edilen sonuçlar çok etkileyici olabiliyor. Dolgu enjeksiyonları ile belirgin bir çene hattı sağlanabilir, yüzünüzün ve çenenizin kontürleri önemli ölçüde düzeltilerek, estetik bir çene yapısına kavuşabilirsiniz.

Çene (Jawline) Dolgusu ile Neyi Hedefliyoruz?

Dışarıdan bakıldığında güçlü bir çene şekli ve çizgisi; gençliği, canlılığı ve çekiciliği simgeler. Güçlü ve belirgin bir çeneye sahip olmak genellikle çene noktasına düz uzanan, belirgin bir sınıra sahip olmak anlamına gelir. İyi bir çene kemiği yapısı, sadece kat kat ya da yağlı olmayan bir cilt yapısı sayesinde görülebilir. Çene ucu dolgusu ile çene daha belirgin halen getirilebilir. Çeneye uygulanan dolgu ile çene ucu uzatılabilir ve öne alınabilir. Bu sayede çene ucu daha belirginleştirilmiş ve normal görünümüne kavuşturulmuş olur. Bu dolgu uygulaması hastaların gıdı bölgesindeki belirginliği azaltır ve sarkmaları toparlar, daha iyi gözükmesini sağlar.

Çene (Jawline) Dolgusunun Başlıca Uygulama Alanları Nelerdir?

 • Çenedeki şekilsel sorunların düzeltilmesi,
 • Çene hattının belirginleştirilmesi,
 • Çenenin uzatılması,
 • Çene ucunun büyütülmesi,
 • Çenedeki asimetri sorunlarının düzeltilmesi,
 • Çenedeki hacim eksikliğinin giderilmesi

Çene (Jawline) Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Yüzdeki hacim eksikliklerini ve kırışıklıkları gidermek için yapılan tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi çene (Jawline) dolgusunda da alerjik reaksiyon riskinin neredeyse olmaması ve güvenilir olması nedeniyle hyaluronik asit bazlı dermal dolgular kullanılır. İşlem öncesinde, kişinin yüz şekline ve hatlarına göre doğru oranı sağlayacak şekilde çenedeki sorun değerlendirilir ve dolgu enjeksiyonu uygulanacak alanlar belirlenir. Uygulama bölgesine anestezik krem sürüldükten sonra ihtiyaç duyulan alanlara mikroenjeksiyon veya kanül yardımı ile hyaluronik asit dolgular enjekte edilir.

Uygulama Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanan işlemden sonra kişi normal günlük yaşantısına rahatlıkla devam edilebilir. Diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi enjeksiyon alanlarında geçici ve kısa süreli hafif kızarıklık, şişlik ve morluk görülebilir. Uygulamanın etkileri işlemden 2 ila 3 gün sonra ortaya çıkmaktadır. İşlem sonrasında bir ila 2 gün süreyle sıcak banyodan, sauna ve hamamdan kaçınılması önerilir.

Çene (Jawline) Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Genellikle tek seans olarak uygulanan çene (Jawline) dolgusu yaklaşık 12 ila 18 ay arasında kalıcılık sağlar.

Jawline (Çene Hattı) Dolgusu Fiyatları Nedir?

Jawline çene dolgusu fiyatı hastanın ihtiyacına göre değişkenlik gösterebilir. Hastanın uygulama öncesi cilt durumu, dolgu işleminin ne kadarlık bir alana uygulanacağı ve bununla beraber kaç kutu dolgu maddesi kullanılacağı gibi unsurlar, Jawline çene dolgusu fiyatları noktasında değişkenliğe neden olabilmektedir. Muayene öncesinde net bir fiyat belirtmek sizleri yanıltabilir. Muayene ve fiyat bilgisi için sizi en kısa sürede kliniğimize bekliyoruz.

Şeyda Konak

Öneriler üzerine akıllı dolgu yaptırmak için Özgür hanıma geldim ve de daha önce hiç yaptırmadığım için kafamda birçok soru vardı. Neyse ki Özgür hanım her adımı ve sonucu bana sabırla ve güzelce açıklayarak gönül rahatlığıyla dolgumu yaptı.

Tuba Noyan

14-15 yaşımdan beri uğraştığım rosa’lı ve aşırı kuru cildimi mükemmel bir planla tedavi etti Özgür Hanım. Güleryüzlü ekibi, tertemiz muayenehanesi ve kişiye özel çözümleriyle herkese tavsiye ederim.

Elif Tunç

Masseter botoks için tercih ettiğim doktor bir arkadaşımın önerisiyle. Acısız ağrısız bir şekilde yüzüme gözle görülür bir güzellik geldi, yüzümün alt kısmı oldukça inceldi. Özgür hanıma bu gösterdiği yakın ilgisinden dolayı teşekkürler.

Aslıhan Özçelik

Yaklaşık 8 yıldır geldiğim, her yaptığı işlemde çok mutlu eden, kendi yaşımın en iyisi olmamı sağlayan harika bir doktor. Enerjisi, kendisi ve en önemlisi eli iyi bir doktor arıyorsanız Özgür hoca vazgeçilmezdir

Merve Uçar

Daha ilk karşılamadan itibaren sıcak ve samimi bir yaklaşımla ilgilendi bizimle Özgür hanım. Kız kardeşimle yaptırmaya geldiğimiz ozon terapiden çok memnun kaldık. Neye ihtiyacınız tam dozunda uyguluyor kendisi ne eksik ne de fazla.

Dilan Aköz

Akıllı dolgudan masseter botoksa kadar her işlemi son derece titizlik ile yapan biri Özgür hanım. Güler yüzü ve samimiyetini hiç eksik etmedi benden sağolsun. Yaptırdığım akıllı dolgusudan da son derece memnun kaldım.

Cemre Yar

Yaptırmayı uzun zamandır istediğim akıllı için birçok yer araştırdım fakat en iyisi Özgür hanımdı kesinlikle. Hem uygun fiyatlı, hem güler yüzlü bir hizmet sunan ve de doğallığı bozmadan harika bir akıllı dolgu uygulayan bir doktor kesinlikle.

Esra Candaş

Yapılan işlemlerin hepsinde sizin memnuniyet ve mutluluğunuzu ön planda tutuyor Özgür hanım. Botoks yaptırmaya geldim geçen aylarda ve tüm kırışıklıklarım gitti. Halen daha etkisi sürüyor.

Yeliz Ören

Ne istediğinizi sonuna kadar dinleyen ve de işlemi ona göre uygulayan bir doktor Özgür hanım. Oldukça profesyonel çalışıyor ve de yenilikleri takip ederek işlemleri çok güzel bir şekilde uyguluyor. Kendisinden daha iyi botoks yapanını görmedim.

Rana Altun

Estetik işlemlerindoğallığı bozduğuna karşı olan önyargılarımı kıran kişi Özgür hanımdır. Yaptırdığım akıllı dolgu işleminin sonucu hem çok doğal oldu hem de oldukça güzel. Estetik olduğu da asla anlaşılmıyor çok teşekkürler.

Zeynep Ata

Detaylara oldukça dikkat eden bir doktor Özgür hanım. Tam yüz yapınıza göre bir uygulama yapıyor kendisi. Botokstan o kadar memnun kaldım ki tam ihtiyacım olan işlem buymuş meğer. Kendisinin her işlemde uyguladığı titizlik beni her seferinde mutlu ediyor sağolsun.

Yelda Solmaz

Uzun süredir muzdarip olduğum kırışıklıklar ve yaşlı görünümden çok rahatsızdım. Özgür hanıma bunun üzerine botoks yaptırmaya geldim ve sonuçlardan çok memnun kaldım benim gibi bu sorundan müzdarip herkes kendisini tercih etmeli.

Ceyda Karanfil

Her şeyden önce Özgür hanımın kurduğu hoş sohbet ve gösterdiği ilgi takdir edilesi derecede. Hem işlemleri harika bir şekilde uyguluyor hem de her zaman bir güler yüz var kendisinde. Mutlaka herkese öneririm.

Melek İlgili

Özgür hanımın yaptığı masseter botoks işlemi hayat kurtarıcı kesinlikle. Yüzümün doğal yapısını asla bozmadan istediğim genç ve dinç görünümü sağladı bana sağolsun. Her zaman doğallık üzerine çalışıyor sağolsun.

Banu Altun

Cildimde sarkma veya kırışıklık olduğu dönemde botoks için gelmiştim Özgür Esen’e. Normalde birkaç ay daha gelirim diye düşünüyordum ama hiç de gerek kalmadı o kadar etkiliydi ki halen daha dün yaptırmışım gibi duruyor. Teşekkürler.

Seher Gülmez

Daha önceden gelip çok memnun kalan bir arkadaşım tavsiyesi üzerine ozon terapisine başladım ve sonuçlardan da çok memnun kaldım. Güler yüzlü hizmetiniz ve uyguladığınız harika işlem için tekrardan teşekkür ediyorum.

Mert Baldemir

Gördüğüm en dikkatli ve özenli hekim olabilir . Tüm uygulamaları çok güzel. Magellan uygulaması çok özel ve farklı olduğunu söyleyebilirim .

Nazan Eryiğit

Bel fıtığı ameliyatı sonrası paravertebral ozon tedavisine geliyorum sevgili Özgür’e, şifalı elleri dert görmesin. Kliniğinin huzurlu ortamına bayılıyorum. Güzel hekimliği için çok teşekkürler

Banu Demir

Özgür Hanım’ın doğru işlemleri en güzel şekilde uygulamasının sonucu olarak çok memnun kaldım. Zamansız güzelliklerin yaratıcısı Özgür Hanım’a teşekkür ederim.

Tuba Ağabigün

Uzun yıllardır cildimi kendiaine emanet ettiğim canım doktorum. Özgür hocanın tavsiyelerine ve yönlendirmesine kendinizi bırakın, sözünü dinleyin, çünkü klinikten çıktığınızda herkes size "bir guzellik var sende ama anlayamadik" diyecek. Herkesin birbirine benzediği estetik dünyasında, özgür hanım doğallıktan, bozmadan gerçekleştirmeden yana.. iyi ki tanimisim sizi

Abdurrahman KESER

Bugün büyük bir heycanla gittik Özgür hocamla tanıştık kapıdan itibaren iyi karşılandık her şey tek tek anlatı harika uygulamalar yaptırdık en dikkatimi çekende kullanılan malzeme ve makinalar son sistemdi her yer çok da temizdi Özgür hocamızın ellerine sağlık. Sağlık bulduk iyide oldu. :))

Aylin Sivar

Alanında uzman, tüm uygulamalarında incelikle hazırlık yapan mükemmel bir doktor. Tertemiz bir klinik, güleryüzlü insanlar, kaliteli ürünler ve Özgür hocanın tecrübesi benzersiz

TÜMÜNÜ GÖR
Diğer Tedaviler
Dudak Dolgusu

Dudak estetiğinde kriter, kalıcılık süresi ve uygulanma şeklidir. Yüzünüzün şekline ve beklentilerin..

Devamını Oku
Göz Altı Işık Dolgusu

Otuzlu yaşlara gelindiğinde, cildin kendini yenileme sürecinin de yavaşlamaya başlamasıyla birlikte,..

Devamını Oku
Nazolabial Dolgu

Burun kanatlarının yanından başlayıp ağız köşelerine dek uzanan oluğa “nazolabial çizgi/oluk” adı ve..

Devamını Oku
Çene Dolgusu

Jawline Dolgusu Tıp alanında yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmeler ameliyatsız estetik uygulama..

Devamını Oku
Kolajen Dolgu

Gençleştirici etkisiyle cilde, ilerleyen yaş ile birlikte kaybetmiş olduğu hacmi kazandıran Kolajen ..

Devamını Oku

  Bize Ulaşın

  Adres

  Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No:302/1. D:15 Caddebostan/ Kadıköy/İSTANBUL

  Sosyal Medya