MENÜ

Ben Aldırma

Ben Aldırma

Ben aldırma işlemi, dermatolojik tedaviler ve estetik prosedürlerle gerçekleştirilebilir. Bir beni aldırmadan önce, uzman benin herhangi bir kanser belirtisi olup olmadığını kontrol eder. Benin yapısal özellikleri, rengi, boyutu ve şekli gibi özellikler değerlendirilir. Eğer bir ben kanserli veya potansiyel olarak kanserli ise, öncelikli olarak tıbbi tedaviye ihtiyaç vardır.

Eğer ben kanser belirtisi göstermiyorsa ve estetik bir rahatsızlık yaratıyorsa, çeşitli yöntemlerle alınabilir. Bunlar arasında cerrahi excision (kesilerek çıkarılma), lazer tedavileri, kriyoterapi (donma yöntemi) ve elektrokoter (elektrikle yakma) bulunur. Plazma pen tedavisi de benlerin tedavisinde kullanılabilir. Hangi yöntemin kullanılacağına, benin konumu, boyutu, derinliği ve tipi gibi faktörlere bağlı olarak bir uzman hekim karar vermelidir.

Plasma Pen ile Ben Aldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Plasma pen ile ben aldırma işlemi, genellikle aşağıdaki adımlarla gerçekleştirilir:

Konsültasyon: Herhangi bir ben aldırma işlemine başlamadan önce, bir dermatoloji uzmanı ile konsültasyon gerçekleştirilir. Bu aşamada, uzman, benin kanser belirtisi olup olmadığını kontrol eder ve benin yapısal özellikleri, rengi, boyutu ve şekli gibi özelliklerini değerlendirir.

Hazırlık: Benin alınacağı alan temizlenir ve lokal anestezi uygulanır. Bu, tedavi sırasında rahatsızlık hissini azaltmaya yardımcı olur.

Tedavi: Plazma pen, benin üzerinde hafifçe hareket ettirilir. Cihaz cilde direkt temas etmez; bunun yerine, plazma enerjisi cilde iletir ve hedeflenen doku üzerinde etki yaratır. Bu süreç, cildin üst tabakasını hafifçe ‘hasarlar’ ve bu, cildin doğal onarım ve yenilenme sürecini tetikler.

Sonrası Bakım: Tedavi sonrasında, profesyonel cildinize özel bir krem veya losyon uygulayabilir. Bu, tedavi sonrası cildi nemlendirmeye ve iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir. İyileşme süreci sırasında direk güneş ışığından kaçınmak önemlidir.

Ben alındıktan sonra, cilt yüzeyinde kabuklanma olabilir. Bu kabukların kendiliğinden düşmesine izin verilmeli; kabukları koparmak cildi tahriş edebilir ve izlere neden olabilir.

Tedavi genellikle hızlıdır ve genellikle bir saat veya daha kısa sürebilir. Ancak, tedavi süresi benin boyutuna ve konumuna bağlıdır.

Plasma Pen ile Ben Aldırma İşlemi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Plasma pen ile ben aldırma işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar aşağıda listelenmiştir:

Güneşten Korunma: Tedavi sonrası cilt daha hassas hale gelir ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınmak önemlidir. Yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanmak ve geniş kenarlı bir şapka veya güneş gözlüğü gibi koruyucu giysiler giymek de faydalı olabilir.

Cildi Temiz Tutma: Tedavi sonrası cildi temiz tutmak önemlidir. Ancak, tedavi edilen alanı ovuşturmak veya fırçalamak gibi aşırı temizleme eylemlerinden kaçınmalısınız. Bu, cildi tahriş edebilir ve iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir.

Kabukları Koparmamak: Tedavi sonrası kabuklanma oluşabilir ve bu kabukların kendiliğinden düşmesine izin vermek önemlidir. Kabukları koparmak cildi tahriş edebilir ve izlere neden olabilir.

Nemlendirme: Cildinizi nemli tutmak ve özel bir krem veya losyon kullanmak, cildin doğal iyileşme sürecini destekleyebilir.

Ağır Egzersizden Kaçınma: İyileşme sürecinde, terleme ve aşırı ısınmayı önlemek için ağır egzersizden kaçınmak genellikle önerilir.

Alkol veya Asidik İçerikli Ürünlerden Kaçınma: Alkol veya asidik içerikli cilt bakım ürünlerini kullanmaktan kaçınmalısınız çünkü bunlar cildi tahriş edebilir ve iyileşme sürecini yavaşlatabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Plasma pen ile ben aldırma işlemi ağrılı mıdır?

Tedavi öncesi uygulanan topikal anestezi sayesinde, çoğu kişi tedavi sırasında sadece hafif bir karıncalanma hissi duyar. Ancak, hissedilen rahatsızlık seviyesi kişiden kişiye değişebilir.

Tedavi sonrası ne zaman iyileşirim?

Kızarıklık, şişlik ve kabuklanma genellikle birkaç gün içinde azalır. Cilt genellikle bir hafta içinde iyileşir, ancak tam sonuçları görmek için birkaç hafta gerekebilir.

Tedavi süresi ne kadar?

Tedavi süresi, işlemi yapan uzmana ve tedavi edilen benin boyutuna bağlıdır, ancak genellikle bir saat veya daha kısa sürer.

Plasma pen ile ben aldırma tedavisinin sonuçları ne kadar süre boyunca kalıcıdır?

Plasma pen tedavisi, genellikle kalıcı sonuçlar sağlar çünkü ciltte kalıcı bir onarım ve yenilenme süreci tetikler. Ancak, sonuçların süresi kişinin yaşına, cilt tipine, yaşam tarzına ve cilt bakımına bağlıdır.

Şeyda Konak

Öneriler üzerine akıllı dolgu yaptırmak için Özgür hanıma geldim ve de daha önce hiç yaptırmadığım için kafamda birçok soru vardı. Neyse ki Özgür hanım her adımı ve sonucu bana sabırla ve güzelce açıklayarak gönül rahatlığıyla dolgumu yaptı.

Tuba Noyan

14-15 yaşımdan beri uğraştığım rosa’lı ve aşırı kuru cildimi mükemmel bir planla tedavi etti Özgür Hanım. Güleryüzlü ekibi, tertemiz muayenehanesi ve kişiye özel çözümleriyle herkese tavsiye ederim.

Elif Tunç

Masseter botoks için tercih ettiğim doktor bir arkadaşımın önerisiyle. Acısız ağrısız bir şekilde yüzüme gözle görülür bir güzellik geldi, yüzümün alt kısmı oldukça inceldi. Özgür hanıma bu gösterdiği yakın ilgisinden dolayı teşekkürler.

Aslıhan Özçelik

Yaklaşık 8 yıldır geldiğim, her yaptığı işlemde çok mutlu eden, kendi yaşımın en iyisi olmamı sağlayan harika bir doktor. Enerjisi, kendisi ve en önemlisi eli iyi bir doktor arıyorsanız Özgür hoca vazgeçilmezdir

Merve Uçar

Daha ilk karşılamadan itibaren sıcak ve samimi bir yaklaşımla ilgilendi bizimle Özgür hanım. Kız kardeşimle yaptırmaya geldiğimiz ozon terapiden çok memnun kaldık. Neye ihtiyacınız tam dozunda uyguluyor kendisi ne eksik ne de fazla.

Dilan Aköz

Akıllı dolgudan masseter botoksa kadar her işlemi son derece titizlik ile yapan biri Özgür hanım. Güler yüzü ve samimiyetini hiç eksik etmedi benden sağolsun. Yaptırdığım akıllı dolgusudan da son derece memnun kaldım.

Cemre Yar

Yaptırmayı uzun zamandır istediğim akıllı için birçok yer araştırdım fakat en iyisi Özgür hanımdı kesinlikle. Hem uygun fiyatlı, hem güler yüzlü bir hizmet sunan ve de doğallığı bozmadan harika bir akıllı dolgu uygulayan bir doktor kesinlikle.

Esra Candaş

Yapılan işlemlerin hepsinde sizin memnuniyet ve mutluluğunuzu ön planda tutuyor Özgür hanım. Botoks yaptırmaya geldim geçen aylarda ve tüm kırışıklıklarım gitti. Halen daha etkisi sürüyor.

Yeliz Ören

Ne istediğinizi sonuna kadar dinleyen ve de işlemi ona göre uygulayan bir doktor Özgür hanım. Oldukça profesyonel çalışıyor ve de yenilikleri takip ederek işlemleri çok güzel bir şekilde uyguluyor. Kendisinden daha iyi botoks yapanını görmedim.

Rana Altun

Estetik işlemlerindoğallığı bozduğuna karşı olan önyargılarımı kıran kişi Özgür hanımdır. Yaptırdığım akıllı dolgu işleminin sonucu hem çok doğal oldu hem de oldukça güzel. Estetik olduğu da asla anlaşılmıyor çok teşekkürler.

Zeynep Ata

Detaylara oldukça dikkat eden bir doktor Özgür hanım. Tam yüz yapınıza göre bir uygulama yapıyor kendisi. Botokstan o kadar memnun kaldım ki tam ihtiyacım olan işlem buymuş meğer. Kendisinin her işlemde uyguladığı titizlik beni her seferinde mutlu ediyor sağolsun.

Yelda Solmaz

Uzun süredir muzdarip olduğum kırışıklıklar ve yaşlı görünümden çok rahatsızdım. Özgür hanıma bunun üzerine botoks yaptırmaya geldim ve sonuçlardan çok memnun kaldım benim gibi bu sorundan müzdarip herkes kendisini tercih etmeli.

Ceyda Karanfil

Her şeyden önce Özgür hanımın kurduğu hoş sohbet ve gösterdiği ilgi takdir edilesi derecede. Hem işlemleri harika bir şekilde uyguluyor hem de her zaman bir güler yüz var kendisinde. Mutlaka herkese öneririm.

Melek İlgili

Özgür hanımın yaptığı masseter botoks işlemi hayat kurtarıcı kesinlikle. Yüzümün doğal yapısını asla bozmadan istediğim genç ve dinç görünümü sağladı bana sağolsun. Her zaman doğallık üzerine çalışıyor sağolsun.

Banu Altun

Cildimde sarkma veya kırışıklık olduğu dönemde botoks için gelmiştim Özgür Esen’e. Normalde birkaç ay daha gelirim diye düşünüyordum ama hiç de gerek kalmadı o kadar etkiliydi ki halen daha dün yaptırmışım gibi duruyor. Teşekkürler.

Seher Gülmez

Daha önceden gelip çok memnun kalan bir arkadaşım tavsiyesi üzerine ozon terapisine başladım ve sonuçlardan da çok memnun kaldım. Güler yüzlü hizmetiniz ve uyguladığınız harika işlem için tekrardan teşekkür ediyorum.

Mert Baldemir

Gördüğüm en dikkatli ve özenli hekim olabilir . Tüm uygulamaları çok güzel. Magellan uygulaması çok özel ve farklı olduğunu söyleyebilirim .

Nazan Eryiğit

Bel fıtığı ameliyatı sonrası paravertebral ozon tedavisine geliyorum sevgili Özgür’e, şifalı elleri dert görmesin. Kliniğinin huzurlu ortamına bayılıyorum. Güzel hekimliği için çok teşekkürler

Banu Demir

Özgür Hanım’ın doğru işlemleri en güzel şekilde uygulamasının sonucu olarak çok memnun kaldım. Zamansız güzelliklerin yaratıcısı Özgür Hanım’a teşekkür ederim.

Tuba Ağabigün

Uzun yıllardır cildimi kendiaine emanet ettiğim canım doktorum. Özgür hocanın tavsiyelerine ve yönlendirmesine kendinizi bırakın, sözünü dinleyin, çünkü klinikten çıktığınızda herkes size "bir guzellik var sende ama anlayamadik" diyecek. Herkesin birbirine benzediği estetik dünyasında, özgür hanım doğallıktan, bozmadan gerçekleştirmeden yana.. iyi ki tanimisim sizi

Abdurrahman KESER

Bugün büyük bir heycanla gittik Özgür hocamla tanıştık kapıdan itibaren iyi karşılandık her şey tek tek anlatı harika uygulamalar yaptırdık en dikkatimi çekende kullanılan malzeme ve makinalar son sistemdi her yer çok da temizdi Özgür hocamızın ellerine sağlık. Sağlık bulduk iyide oldu. :))

Aylin Sivar

Alanında uzman, tüm uygulamalarında incelikle hazırlık yapan mükemmel bir doktor. Tertemiz bir klinik, güleryüzlü insanlar, kaliteli ürünler ve Özgür hocanın tecrübesi benzersiz

TÜMÜNÜ GÖR
Diğer Tedaviler
İpek Kolajen Uygulaması

İpek Kolajen, kollajen proteininin cilt üzerindeki etkilerini kullanarak cilt gençleştirme ve yenile..

Devamını Oku
Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi, fibroblast adı verilen hücrelerin kullanıldığı bir kök hücre tedavi yö..

Devamını Oku
PRP Cilt Gençleştirme Tedavisi

PRP Nedir? PRP, "Platelet-Rich Plasma" teriminin kısaltmasıdır. Türkçede "trombosit yönünden zengin..

Devamını Oku
Ben Aldırma

Ben aldırma işlemi, dermatolojik tedaviler ve estetik prosedürlerle gerçekleştirilebilir. Bir beni a..

Devamını Oku
Plasma Pen

Plasma pen, ciltteki yaşlanma belirtilerini ve bazı cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılan ..

Devamını Oku
6D Star Askı Tekniği

6D Star Askı Tekniği, ameliyatsız yüz germe prosedürlerinden biridir. Bu teknik, yüz ve boyun bölges..

Devamını Oku
Kolajen Cilt Bakımı

Bugün sizlere “Kolajen nedir?” ve “Cilt bakımında kolajenin faydaları nelerdir?” bunlardan bahsetmek..

Devamını Oku
Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling Nedir? Kimyasal peeling, cildin dış tabakasını soyarak daha taze ve genç görünümlü..

Devamını Oku
Palomar Emerge

Palomar Emerge: Göz Kapağı, Göz Çevresi ve Çatlak Lazeri Cynosure Plaomar firmasının üretmekte ol..

Devamını Oku
Scarlet X – Altın İğne

Scarlet X - Altın İğne SCARLET X uygulaması benim altı yıldır çok severek uyguladığım ve hemen herk..

Devamını Oku
Dermapen Tedavisi

Dermapen ile Cilt Yenileme İşlemi Nedir? Dermapen uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyic..

Devamını Oku
Ageless Kokteyl

Ageless Kokteyl - Mezoterapi Mezoterapi uygulaması genel bir yöntem ismi olup medikal estetik uygul..

Devamını Oku
HydraFacial Cilt Bakımı

HydraFacial MD Cilt Bakımı Cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemleri g..

Devamını Oku
Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi Nedir? Yüz mezoterapisi, cilt üzerine uygulanan bir kozmetik tedavi yöntemidir. Bu..

Devamını Oku
Sıvı Yüz Germe – 7 Nokta Lifting

Sıvı Yüz Germe - 7 Nokta Lifting Nedir? "Sıvı yüz germe" ya da daha yaygın olarak bilinen adıyla "s..

Devamını Oku
Paris Işıltısı

Paris Işıltısı Nedir? Paris ışıltısı tedavisi, cilt bakımı ve gençleştirme prosedürlerinden biridir..

Devamını Oku

    Bize Ulaşın

    Adres

    Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No:302/1. D:15 Caddebostan/ Kadıköy/İSTANBUL

    Sosyal Medya